#1 2007-07-27 09:59:49

zeus28_2006

częsty bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 59
Punktów :   
WWW

A może na początek strong-woman Aneta Florczyk

Krótka biografia naszej Mistrzyni
Urodzona: 26. 02. 1982
Wzrost: 168 cm
Waga: 75 kg
Biceps: 36 cm
Udo: 64 cm

Aneta Florczyk pochodzi z małej wioski pod Malborkiem, liczącej zaledwie 16 domów. Mieszkając w takim miejscu nie miała żadnych perspektyw na przyszłość. Jedynym zajęciem dla młodzieży tam mieszkającej były dyskoteki w pobliskiej wiosce. Aneta już w wieku 16 lat postanowiła wyrwać się stamtąd za wszelką ceną. Życie na wsi nie było jej powołaniem. Zanim trafiła na siłownią, próbowała swoich sił w strzelectwie. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że Aneta nie ma zbyt dobrych predyspozycji do uprawiania sportów siłowych. Jednak jej upór i determinacja spowodowały, że na wyniki nie trzeba było długo czekać. W wieku 16 lat, ważąc ok. 60 kg, Aneta rozpoczęła swoje pierwsze starty w trójboju siłowym i wyciskaniu na ławce. Wypadły one dość dobrze, jednak pierwszy rok treningów poświęcony był przede wszystkim ogólnorozwojowi i doskonaleniu techniki. Dopiero po roku , mając już niezłe przygotowanie ogólne Aneta rozpoczęła treningi na coraz większych ciężarach. Był to trening przeważnie siłowy, jednak wciąż kładliśmy duży nacisk na sprawność ogólną, szybkość, wygimnastykowanie, trenując wszystkie grupy mięśniowe. Trójbojem Aneta zajmowała się 3 lata, zdobywając 13 razy tytuł Mistrzyni Polski w trójboju i w wyciskaniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów i w 2000 r została Wicemistrzynią Europy Seniorek (Luksemburg). Aneta , jako pierwsza Polka przekroczyła magiczną barierą 500 kg w trójboju siłowym, uzyskując podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w 2001 r. 507,5 kg. Jako pierwsza i do tej pory jedyna Polka przekroczyła również barierą 200 kg w martwym ciągu, uzyskując w Bydgoszczy w 2001 r. 213 kg. Był to wówczas rekord Europy juniorek.

Zapowiadało się, iż Aneta będzie jedyną Polką mogącą walczyć o medale seniorek w trójboju siłowym na arenach międzynarodowych i uzyskiwać wynik ponad 600 kg. Jednak ze względu na sytuacją w Polskim Związku Kulturystyki i Trójboju Siłowego i niekompetencje prezesa oraz całego zarządu Aneta postanowiła zmienić dyscyplinę, nie widząc dalszej możliwości rozwoju i współpracy w tym Związku. Wtedy zaczęła trenować podnoszenie ciężarów. Mając olbrzymią siłą i doskonale warunki genetyczne wystarczyło pracować jedynie nad techniką i zaledwie po kilku miesiącach Aneta została Mistrzynią Polski juniorek , dostała się do Kadry Narodowej, wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorek (Nuoro-Włochy) i po niespełna roku została Wicemistrzynią Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów. W tej dyscyplinie Aneta najczęściej występowała w kat wag. do 69 kg.

Po zakończeniu sezonu startowego 2002 dla urozmaicenia treningu Aneta zaczęła próby na sprzęcie typowym dla strongwoman. Wyniki, jakie osiągała na pierwszych treningach przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zaczęło się od kilku wyników lepszych od nieoficjalnych rekordów Świata, np. spacer farmera, wyciskanie belki, yoke (spacer buszmena).

Strongwoman okazało się dyscypliną wprost stworzoną dla Anety - mogła wreszcie w pełni wykorzystać wszystkie swoje sportowe atuty, to jest niezwykłą siłą, ale również szybkość, wytrzymałość, perfekcyjną technikę i wolę walki.

Anecie bardzo spodobały się treningi Strongwoman, jak również same zawody, które są znacznie ciekawsze i bardziej emocjonujące niż trójbój, czy podnoszenie ciężarów. Tak więc postanowiliśmy skoncentrować się na tej dyscyplinie, a trójbój i podnoszenie ciężarów Aneta traktuje jako urozmaicenie treningu.

Kariera Anety w Strongwoman to nieprzerwane pasmo sukcesów. No, może poza pierwszymi jej Mistrzostwami Europy w lipcu 2003 roku, gdzie zajęła czwarte miejsce, ulegając brązowej medalistce zaledwie jednym punktem. Na tych Mistrzostwach Aneta zapłaciła po prostu "frycowe", przegrała ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Ponadto prześladował ją pech - przewróciła się w spacerze buszmena, tracąc wiele cennych sekund i punktów, które zaważyły w końcowej klasyfikacji. Począwszy od następnych zawodów - Mistrzostw Świata w Zambii (wrzesień 2003) - Aneta nigdy nie przegrała, wygrywając kolejne edycje Mistrzostw Świata i Europy. Jednym z większych osiągnięć było zdecydowane zwycięstwo z dwukrotną, do tej pory niepokonaną, Mistrzynią Świata Strongwoman (2001, 2002) - Jill Mills.

Aneta, wykorzystując swoje doświadczenia nabyte podczas licznych startów i pokazów, w roku 2005 założyła własną firmą "Aneta-Strong", zajmującą się organizacją imprez sportowych. Do największych osiągnięć firmy należy organizacja indywidualnych Mistrzostw Świata Strongwoman w roku 2006.

W wieku 24 lat Aneta została najbardziej utytułowaną polską zawodniczką sportów siłowych. Sport jest dla niej nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją i treningi ciągle sprawiają jej przyjemność. Dzięki uprawianym dyscyplinom Aneta miała możliwość zwiedzenia wielu egzotycznych krajów i poznania wielu ciekawych ludzi. Ponadto była laureatką wielu plebiscytów sportowych. Działa także charytatywnie wspierając wiele fundacji.


artykuł pochodzi z :   http://kulturystyka.bydgoszcz.pl/readar … icle_id=44


      a tutaj galeria zdjęć  Anety:     http://kulturystyka.bydgoszcz.pl/photog … album_id=8


----------------------------------------------
http://autopralnia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak włamać się na fb? savo przeciw pleśni