Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2006-09-14 10:08:28

slawek

Administrator

Zarejestrowany: 2006-09-06
Posty: 14
Punktów :   

Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

Ja mam sztangę którą sam zrobiłem i potrafię nią tak wywijać

http://mojtrening.w.interia.pl/images/1111.gif
http://mojtrening.w.interia.pl/images/11111.gif

Pochwalcie się też jaki sprzęt potrafiliście sami zrobić

Offline

 

#2 2006-09-14 10:11:25

alicja

nowy na forum

Zarejestrowany: 2006-09-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

Niezły jesteś macho ale ten brzuszek koniecznie musisz zrzucić.

Offline

 

#3 2006-09-14 10:14:07

slawek

Administrator

Zarejestrowany: 2006-09-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

Jak wyżej widać, cały czas nad tym pracuję

Offline

 

#4 2006-09-16 10:41:39

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

to ile na tej cztandze masz że nią tak wywijasz?

Offline

 

#5 2007-07-25 17:36:19

zeus28_2006

częsty bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 59
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

Znalazłem ksero tego artykułu jak robiłem porządki w piwnicy ( za nastolatka mieliśmy tam blokowa siłownię )  szkoda,że niemam zdjęć do tego arta.


Oczywiście chcąc ćwiczyć trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. To jest siłowniaJ
Możecie wykupić sobie karnet na siłownie. Wystarczy że będziecie na nią uczęszczać trzy razy w tygodniu. Pamiętajcie że

mięśnie też muszą odpoczywać i regenerować się. Jeśli chodzi o domową siłownię to trzeba się tylko trochę postarać i trochę

zapłacić ( niedużo). Obciążenia możecie sobie zrobić lub załatwić od znajomego mechanika. A mianowicie chodzi mi o zrobienie

sobie w domu odlewu z cementu ( betonowe krążki). Jeśli chcesz aby były trwalsze to najpierw zrób okrąg z blachy tak aby był

trwały. Najprościej jest dać ten okrąg no wiaderka i zalać go betonem na trzy dni. Nie zapomnijcie dać na środek okręgu jakiejś

rurki. Bo potem raczej trudno będzie wam zrobić dziurę w betonie. Trwalszym krążkiem były by wały od motorów. Dlatego
< br>powiedziałem wam o znajomych mechanikach. Ja mam znajomego i za darmo załatwiłem sobie 50kg krążków właśnie z wałów

od motorów. Spisują się znakomicie. Wiec macie do wyboru znajomego mechanika lub zabawę w murarzaJ Dzięki zrobieniu

sobie własnej siłowni zaoszczędzicie dużo pieniędzy. Kupne krążki kosztują ok. 3 zł za kg. A od mechanika możecie dostać za

darmo lub za 1/3 ceny. Materiał na stojaki można załatwić choćby nawet ze złomu. Specjalnie przeliczyłem sobie ile by mi wyszło

gdybym całą siłownie kupił i porównałem. Za kupno całej zapłaciłbym 600 zł a zapłaciłem 200 siło. Nie mówię że musicie mieć

taką siłownie. . Można mieć mniejszą a również wiele na niej zrobić. Mi tyle wyszło bo mam sprzęt do wszystkich ćwiczeń. Tak

naprawdę to 1\3 sprzętu jest niepotrzebnaJ ale niech sobie leży. Może się kiedy przyda.


Wykonanie:

Najpierw musimy przygotować formę do której wlewany będzie ołów, może to być np. puszka po konserwie, kubek, garnek,

jednak musi ona być żelazna i nie może mieć żadnych dziur. Odpowiednią ilość ołowiu należy włożyć do garnka i postawić na

palniku kuchni. Po chwili zaobserwujemy topienie się ołowiu. Gdy całkowicie się roztopi można go wlać do formy. Przy wlewaniu

należy zachować ogromną ostrożność, ponieważ ołów w stanie ciekłym ma temperaturę ponad 300 stopni Celsjusza i może

spowodować dość spore oparzenie. Po wlaniu ołowiu do formy należy ją ostudzić, wsadzając do zimnej wody (UWAGA! forma

też jest bardzo gorąca i nie można jej chwycić gołymi rękoma). Po ostudzeniu możemy zdjąć formę a na środku krążka

wywiercić otwór.


Oto przykłady które wystarczą wam na zrobienie swojej siłowni:)



-MODLITEWNIK
- profil 60x40 o dł. 100cm
- profil 60x40 o dł. 76 cm
- podpórki na sztangę mają wysokość 32 cm
- główna pionowa belka w którą wchodzi podparcie pod łokcie dł. 68cm
- druga pionowa belka która podpiera siedzenie dł. 40 cm
- i pozioma która dospawana jest od góry do pionowej też 40 cm
Co do wsówu oparcia to musicie go zespawać z płaskowników lub wyciętej blachy tak żeby był dobrze dopasowany i

poprzewiercać w paru miejscach dla regulacji. Pamiętajcie że wszystkie profile muszą być 60x40 inaczej plan nie będzie się

zgadzał. Co do montowania siedzeń do sprzętów to można do profilu do spawać z boku kawałki płaskowników i wtedy przez nie

przykręcić deski.
Przyjżyjcie się dokładnie na zdjęciu jak ustawione są profile, to znaczy czy są do spawane stroną 60 do strony 60 czy 40 do 40

czy też może 60 do 40.


MODLITEWNIK
zacznę od modlitewnika:
- profil 60x40 o dł. 100cm
- profil 60x40 o dł. 76 cm
obydwa wyżej wymienione są podstawą całego modlitewnika w kształcie litery T
- podpórki na sztangę mają wysokość 32 cm
- główna pionowa belka w którą wchodzi podparcie pod łokcie dł. 68cm
- druga p ionowa belka która podpiera siedzenie dł. 40 cm
- i pozioma która dospawana jest od góry do pionowej też 40 cm
Co do wsówu oparcia to musicie go zespawać z płaskowników lub wyciętej blachy tak żeby był dobrze dopasowany i

poprzewiercać w paru miejscach dla regulacji. Pamiętajcie że wszystkie profile muszą być 60x40 inaczej plan nie będzie się

zgadzał. Co do montowania siedzeń do sprzętów to można do profilu do spawać z boku kawałki płaskowników i wtedy przez nie

przykręcić deski.
Przyjżyjcie się dokładnie na zdjęciu jak ustawione są profile, to znaczy czy są do spawane stroną 60 do strony 60 czy 40 do 40

czy też może 60 do 40. Raczej niepowinniście się pogubić



ŁAWKA PROSTA
Ławka płaska (wszystkie profile 60x40mm):
- dwa profile o dł. 120cm, są to te pionowe do których zamontowane są płaskowniki na których odkłada się sztangę
- dwa profile o dł. 100cm, to te które łączą pionowe stojaki
- jeden profil o dł. 100 cm, czyli ten na którym leży deska z obiciem, jest on dospawany poziomo do górnej belki łączącej stojaki.

A na drógim końcu dospawany od góry do pionowego profilu.
- profil o dł. 30cm- to ten na którym leży poprzednio opisana belka
- i ostatni profil o dł. 92cm, jest on dospawany do dolnej belki łączącej dwa stojaki, a na drógim końcu do krótkiej pionowej belki.
Pamiętajcie żeby zwrócić uwagę na ustawienie profili na zdjęciu, to znaczy w jaki sposób są do siebie przyspawane.
Deska w ławce prostej powinna mieć 114 cm dł. i 25 cm szerokości. Powinna ona wystawać 5 cm poza stelarz na obydwu

końcach, a nawet może więcej od strony głowy.


WYCIĄG
Wyciąg - najtrudniejszy do zrobienia ale i tak tępackiej budowy. Wyciąg składa się z dwóch segmentów, ramy z sównicami i

stelarza. Najpierw opisze bramkę:
- dwa profile o dł. 205 cm, to te pionowe
- dwa profile o dł. 50 cm, są one w spawane pomiędzy pionowe
Do zamontowania s ównic z ciężarami potrzebne nam będą dwa pręty stalowe o średnicy o 1 mm mniejszej niż otwory w

płytkach. Wybór rozstawu i średnicy zależy od was, my wykorzystaliśmy pręty 16mm. Obydwa pręty muszą być nagwintowane

od środka na końcach, najlepiej pod śróbę o średnicy 10mm. Zespawaną ramę należy ponawiercać od góry i od dołu tak żeby

przechodziły przez nią na wylot śruby. Nawiercenia od dołu ramy powinny być zrobione w sposób następujący:
- przewiercamy się przez pierwszą ściankę profilu (tą od spodu) wiertłem o średnicy 26-30mm tak aby do środka wszedł klucz

nasadowy do śróby 10mm lub 8mm.
- przez drógą ściankę wiercimy już takim wiertłem żeby przeszła śruba bez główki.
Nawiercenia od góry robimy takim wiertłem żeby przeszła śruba bez główki (przez obydwie ścianki). Pręty powinny mieć taką

długość żeby były dopasowane do środka ramy, w naszym wyciągu miały one dł. 193cm. Płyty stalowe poprzekładane są

wyciętymi z boku o pony podkładkami (prostacko ale skutecznie). Co do bolca na którym ustawia się ilość sztabek to jest on

ponacinany po bokach (można oddać do tokarza), a część która służy do regulacji to zwykły płaskownik z nacięciem które

wchodzi między zęby na pręcie. Przyjżyjcie się dokładnie na ustawienie profili w ramie.



ŁAWKA SKOSNA-REGULOWANA
No to teraz ławeczka skośna- regulowana. Wszystkie profile 60x40mm, kątowniki 30x30
- Profil o dł. 115cm, to ten długi na którym podpiera się oparcie
- Profil o dł. 60 cm - to ten na którym podpiera się siedzenie. Obydwa te profile trzeba zespawać pod kątem 90 stopi spawając

długi profil do krótkiego od boku.
- dwa profile o dł. 50cm. To są te podpórki na których stoi ławka.
- Profil o dł. 45 cm. to ten na końcu którego dospawana jest blacha.
- Profil o dł 25cm. Dospawany jest do profila o dł. 45 cm pionowo, a do niego dospawana jest blacha.
- dwa kątowniki 30x30 ze stali o grubości 3m m. Powinny mieć one długość 81 cm. Musicie je przykręcić długą śrubą przełożoną

przez rurkę dospawaną do profila (widać na zdjęciu) będzie ona działała jako zawias. Deska przykręcona do tych kątowników

powinna mieć wymiary 90x25 cm.
- dwa kątowniki o dł. 25cm. Musicie zrobić taki sam zawias jak przy poprzednich, a do tych kątowników przykręcić deske z

obiciem o wym. 30x25 cm. Możecie ją ładnie ściąć po bokach na skos żeby ładnie wyglądała.
Blacha ma wymiary 30x50 cm. Kąt ustawienia blachy dobierzcie sami do swoich potrzeb i dospawajcie jakieś podpórki tak jak

my to zrobiliśmy. Podpórki regulujące nachylenie oparcia i siedzenia powinny być zamontowane pomiędzy kątownikami w

odległości od zawiasów (oparcie)- 45 cm, (siedzenie) 27cm. Długości podpórek dobierzcie sami, tak samo jak miejsca w których

będą się one blokowały na śróbach lub też przyspawanych kołkach.


Dzięki tym urządzenią zdobędziesz super siłe i masę .


                                http://kulturystyka.bydgoszcz.pl/readar … icle_id=46


----------------------------------------------
http://autopralnia.pl

Offline

 

#6 2007-07-26 15:40:04

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt do ćwiczeń siłowych wykonany we własnym zakresie

tylko cena olowiu przeraza, zreszta sprzet w sklepie jest strasznie drogi i trzeba jakos kombinowac.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kořenové čistírny Hora Svaté Kateřiny