Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-08-04 12:08:06

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Sekrety budowania masy mięśniowej cz.1

Sekrety budowania masy mięśniowej cz.1





“Sekrety masy”

Joe Weider, który sam się nazywa-nie bez racji-trenerem mistrzów, twierdzi, że jedno jest pewne-mistrzem w kulturystyce może zostać tylko ten, kto ma wspaniale rozwiniętą masę mięśniową. Jest to warunek numer jeden. Oczywiście do tego są potrzebne odpowiednie proporcje ciała związane z budową kostną. Praktyka to potwierdza: na wszystkich najważniejszych konkursach kulturystycznych, zarówno amatorów, jak i zawodowców, na podium stają ludzie potężnie umięśnieni. Niektórych to razi, ale takie są reguły gry w tej dyscyplinie.

Co o rozwoju masy mięśniowej sądzą najlepsi obecnie kulturyści świata? Ich wypowiedzi wydają się może schematyczne i znane, ale są oparte na ich własnych doświadczeniach, a także wynikach, jakie osiągnęli w kulturystyce. Jedno jest wszak pewne aby być atletą wspaniale umięśnionym, trzeba na to poświęcić całe lata systematycznego treningu, dbać o dietę i tryb życia. Tak, jak zresztą w całym sporcie, różnice wynikają jedynie ze specyfiki i wymagań danej dyscypliny.

Oto, co o sekretach rozwijania masy mięśniowej mówi 9 kulturystów należących do światowej czołówki.

ROBBY ROBINSON:

W okresie ostatnich 20 lat widziałem w akcji najlepszych kulturystów świata, z wieloma rywalizowałem na scenie. Nie wątpię więc ,że podstawą sukcesów w tej dyscyplinie jest masa mięsniową rozwijana przez podstawowe ćwiczenia z dużymi ciężarami. To jest klucz do masy mięśniowej. Takich ćwiczeń ze sztangą, jak wyciskanie w leżeniu, przysiady, wiosłowanie, uginanie ramion nie zastąpią nawet najbardziej zautomatyzowane aparaty i urządzenia. Kiedy zdobywałem tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych praktycznie tylko takie właśnie ćwiczenia wykonywałem na treningach. Podstawowe, kontrolowane ruchy i pełna koncentracja-to jest najważniejsze. I praktycznie jest to jedyna droga do rozwoju wielkiej masy mięąniowej, gęstości i kształtu poszczególnych mięsni. Wymaga to jednak wielu lat pracy, ciągłego doskonalenia swojej psychiki, aby móc podołać tak dużemu wysiłkowi.

SHAWN RAY:

Zwiększenie masy mięśniowej wymaga stosowania w seriach wielu powtórzeń, najlepiej w granicach 6-10. Ja co dwa tygodnie próbuję zwiększyć ciężar w każdym ćwiczeniu, nawet o 0,5kg. Mięśnie dla rozwoju potrzebują bowiem coraz to nowych, silniejszych bodźców. To nie oznacza, że rezygnuję z wykonywania czystych technicznie ruchów. Nie jestem zwolennikiem treningu “na siłę”. Dlatego robię 3 treningi cięższe i 3 lżejsze na zmianę, wykonując po 6-8 powtórzeń w seriach. Pod pojęciem lżejszego treningu kryje się to, że ćwiczę z mniejszymi obciążeniami, ale wykonuję szybsze ruchy. Taki system plus właściwe odżywianie, zapewniają regenerację sił, pozwalają mieć ciągle ochotę na trening.

MIKE QUINN:

Jeśli idzie o budowę masy mięśniowej, to ćwiczę przede wszystkim intensywnie, ale krótko. Duże ciężary wymagają maksymalnej koncentracji psychicznej i dużej energii, dlatego nie można-moim zdaniem ćwiczyć zbyt długo. Wykonując ciągle ten sam program treningowy, ale w krótszym czasie zwiększam w ten sposób intensywność, a to jest przecież klucz do wzrostu mięsni. Trening zabiera mi nie więcej niż 75-90 minut. Najważniejsze w nim są ćwiczenia podstawowe. Jeśli chodzi o odżywianie w tym czasie, to moja dieta zawiera aż 50% protein. Po prostu mój organizm tyle właśnie ich potrzebuje, ale jest to sprawa indywidualna.

RICH GASPARI:

W treningu na masę mięśniową największym problemem jest przetrenowanie, do którego nie wolno dopuścić. Gdy chcecie rozwinąć swoją masę mięśniową, ćwiczcie raz dziennie, dużo wypoczywajcie. Trzeba pamiętać, że rozwój masy i regeneracja sił następuje poza salą, w której ćwiczycie. Ja osobiście ćwiczę na masę 4 dni pod rząd, w czasie których każdą grupę mięśniową “atakuję” tylko raz. Potem następuje dzień przerwy. Jeśli w czasie tego rodzaju treningu odczuwacie obolałość w mięśniach, brak apetytu-radzę zredukować liczbę treningów i serii, a nawet zrobić sobie kilka dni przerwy. To jedyny sposób, by uniknąc przemęczenia, a następnie przetrenowania. Najważniejsze-to pełna regeneracja sił przed następnym dużym wysiłkiem.

źródło:  meskiswiat.info/blog/?p=41


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
legowiska dla psa Lodging Oslo Айя-Триас