Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-12-05 14:56:05

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

coś na przeziębienie

Chorujemy wszyscy i wszyscy jesteśy zgodni: nie lubimy chorować! W tym przypadku rozróżniamy kilka typów zachowań:

typ 1. klasyk - polpiryna garść witamin i do wyra (najlepiej żeby jutro było lepiej ,z reguły jest gorzej+ból żołądka)
typ 2. człowiek bez wyjścia(np. zapracowany, pracocholik, karierowicz) korzysta z najmocniejszych "dobrodziejstw" medycyny typu antybiotyk, blokadka itp. Takie zachowanie nie trwa wiecznie kończy sie po kilku latach drastyczną utratą zdrowia(zawał,udar nie pisząc juz o konsekwencjach psychicznych)Wiem że uderzam tu duże rzesze ludzi ale wierzcie mi sam jestem aktywny zawodowo i rodzinnie i daj radę jeśli ktoś chce sie dowiedzieć więcej to prosze o pytania (naprawdę warto)
typ.3- seta wódy i spać- bez komentarza
typ. 4- rozgarnięty- próbuje we wczesny stadium łagodzic objawy środkami naturalnymi (zioła,dieta) dopiero potem stopniowo przechodzi do leków nie rezygnując z metod naturalnych.

Przygotowałem bardzo dobra mieszanke w działaniu (na przeziębienie) Jak zdobyć składniki? Nic prostszego: idziesz do pierwszej lepszej apteki a oni realizuja to w ciągu max 4 dni lub szukasz dobrej sprzedazy wysyłkowej w internecie. Aha!pamiętajcie że personel w aptekach jest różny jedni się znaja drudzy złośliwie skrytykują ... Trzeba brać poprawkę.
Ta mieszanka nie uszkadza tak jak w przypadku wielu oferowanych leków wątroby  i żołądka ba! jeszczo go osłoni!



Kwiat lub ziele dziewanny 2 cz.(cz=równa część np10 gram)

Ziele majeranku 1 cz.

Ziele lub kwiat wiązówki – 1 cz.

Kora wierzby – 1 cz.

Liść lub korzeń babki 1 cz.

Korzeń arcydzięgla lub dzięgla, lub kwiat wrotyczu, lub owoc anyżu – 1 cz.

Kwiat lub liść podbiału – 1 cz.

Zioła wymieszać.

1 łyżkę mieszanki zalać 1 szkl. wody, zagotować, odstawić na 20 minut pod przykryciem, przecedzić; osłodzić miodem. Pić 4-6 razy dz. po 200 ml

Wskazania: choroby przeziębieniowe, gorączka, grypa, angina, ospa, odra, kaszel, zapalenie oskrzeli lub krtani, zapalenie gardła.


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#2 2008-12-05 14:57:18

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: coś na przeziębienie

Jeżeli juz kupicie jakiekolwiek zioła to trzymajcie je  w szkalnych lub papierowych opakowaniach i ciemnych miejscach.


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#3 2017-12-15 11:23:46

 hiszpanianieruchomosci

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2017-05-08
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: coś na przeziębienie

mnie pomaga herbata z malinami i cytryną, ewentualnie miodem i nasmarowanie się na noc amolem



mógłbyś spojrzeć tutaj

Offline

 

#4 2019-08-21 14:15:13

 szabi

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-08-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: coś na przeziębienie

Na przeziębienie dobry jest napar z kwiatów lipy albo sok z owoców czarnego bzu.

Offline

 

#5 2021-05-04 17:56:08

adam

nowy na forum

Zarejestrowany: 2021-03-08
Posty: 17
Punktów :   

Re: coś na przeziębienie

Zawsze się mówi, że herbatka jest dobrym sposobem na zdrowie, dlatego muszę powiedzieć Wam, że ja sama po coś takiego tylko sięgam. I tu mogę Wam powiedzieć, że dla mnie Yerba Mate SILVIANA jest smaczna i często do niej wracam. Dodaję cytrynki i miodu i w ten sposób walczę z przeziębieniem, ale i nawet po prostu się relaksuję.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy TrstenĂĄ CertifikovanĂŠ mapa fotowoltaiki komornik warszawa przegrywanie kaset vhs wrocław