Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2006-10-24 00:15:45

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

masło czy margaryna?

Idąc do sklepu lub sięgając do lodówki czasem zadajemy sobie pytanie co wybrać: masło...czy margarynę?

Aktualnie popularna i zdrowa jest margaryna, w której znacznie zwiększa się udział surowcowy ciekłych olejów roślinnych.

Te ciekłe oleje zawierają znaczne ilości NNKT czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają dobry wpływ na oraganizm człowieka co zostało udowodnione wieloma badaniami.

Do ostatecznego produktu dodaje się jeszcze witaminy A, D i E, w celu poprawienia wartości odżywczych. Te wzbogacone margaryny znajdują szerokie zastosowanie zrówno w profilaktyce, jak i w leczeniu miażdżycy. Np dzieciom do lat 3 powinno się bezwzględnie podawać masło, bo do właściwego rozwoju potrezbują one cholesterolu. Dla zdrowie dzieci zgrożeniem sa też izomery trans, zawarte w margarynie.

Margaryny stałe nie nadają się do smażenia, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury powstają w nich szkodliwe dla zdrowia substancje.

Offline

 

#2 2016-10-17 15:54:40

adik356

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-06-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

Teraz jeszcze lepszy jest olej kokosowy. Można zastąpić wszystkie inne tłuszcze właśnie nim. Jest zdrowy i nie odkłada się w naszym ciele. Warto sprawdzić . Wszystkie dostępne rodzaje w dobrych cenach znajdziecie na   http://marketbio.pl/category/olej-kokos … -z-kokosow  naprawdę polecam.

Offline

 

#3 2017-01-06 18:25:10

magu

nowy na forum

Zarejestrowany: 2016-10-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

Pierwsze słyszę o możliwości zastąpienia margaryny czy masła olejem kokosowym. Można smarować tradycyjne kanapki? Przy następnych zakupach na https://polskikoszyk.pl poczytam na jego temat.

Offline

 

#4 2017-01-10 15:53:30

matiii

nowy na forum

Zarejestrowany: 2017-01-10
Posty: 7
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

A ja nie lubię żadnego, bo w ogóle jem mało pieczywa, wolę pakować warzywa, mięso i jakieś ryże, makarony. Zawsze, przynajmniej w moim gronie znajomych/rodziny mówiło się, że masło to lepsza jakość, a margaryna marny substytut ale może coś w tym jest i rzeczywiście zdrowsze


"jeśli marzysz o wejściu na szczyt, spodziewaj się że będzie pod górkę"

Offline

 

#5 2017-01-16 11:20:28

 maxik90

nowy na forum

Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2017-01-16
Posty: 10
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

Ja na codzień używam masła, bo jest dużo zdrowsze od margaryny. Zastanawiam się też nad olejem kokosowym, bo coraz więcej osób go bardzo chwali.

Offline

 

#6 2017-07-14 12:26:46

fasollo

nowy na forum

Zarejestrowany: 2017-07-10
Posty: 10
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

Nigdy nie myślałem na temat oleju kokosowego. Tak dokładniej, to w jaki sposób olej ten jest chwalony?


Veni, verdi, vomui – przybyłem, zzieleniałem, zwymiotowałem?

Offline

 

#7 2018-10-24 11:28:57

Nika

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2018-10-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

Używam oleju kokosowego, głównie do obsmażania warzyw. Nadaje fajny, orzechowy posmak i jest bardzo ekonomiczny. Wygląda tylko nieciekawie przed podgrzaniem, trochę jak smalec:P

Offline

 

#8 2024-02-21 07:56:41

franceska

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2023-11-12
Posty: 32
Punktów :   

Re: masło czy margaryna?

A  czy lubicie   przykładowo  masła  orzechowe?  Ostatnio znalazłam  firmę  https://maslove.pl  -  która   oferuje  świetne   produkty  w  tym  kierunku  możecie  się  z nimi  zapoznać.  Warto, chociażby dlatego, że  posiadają oni  w  pełni  naturalne, smaczne  produkty. Także super...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
schody tarnowskie góry wyroby stalowe wypalanie blach