Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2009-03-25 21:06:46

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Zioła na masę ?

Witam. Z tego co czytam to ziola w dużym stopniu pomagają kulturystą, dlatego jako początkujący mlody kulturysta postanowilem spytać czy są jakieś ziola na masę które przyspieszą i pomogą w jej zdobywaniu ? Pozdrawiam.


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#2 2009-03-27 06:23:00

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

cześć stary

Odsyłam do zakładki kozieradka znajdziesz tam recepturę ziołową która naturalną drogą znacznie powiększy twoją masę (pamiętaj o zrównoważonej diecie min 5 wartościowych posiłków dziennie -ostatni przed sne to same czyste białko)

ps. większośc ziół (jeżeli chodzi o mięśnie) pomaga w utrzymaniu własciwego odtłuszczenia (są moczopędne , niektóre walczą z tłuszczem) i kondycji , od sterydów róznia sie tym że działają dużo wolniej ale stabilniej....Co do innych właściwości to już inna historia


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#3 2009-04-01 06:49:31

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Re: Zioła na masę ?

Te nasiona kozieradki mowilem zeby mi mama kupila tak jak radziles. Tylko tam pisze ze to ma coś ze sterydami to nie bede mial jakis spadków ani skutków ubocznych ? Powiedz mi jak to dziala i ile razy dziennie pic to mam itp. weź mi wszystko powiedz co i kiedy i co bede mial po tym. Pozdrawiam.


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#4 2009-04-01 11:20:22

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Zioła na masę ?

Nawet jeśli coś takiego pisze  to kozieradka jest naturalna i nie ma obaw przed skutkami ubocznymi.

Offline

 

#5 2009-04-05 06:57:17

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Raz jeszcze specjalnie dla Stalowca

Skład chemiczny.

Surowiec zawiera 20-45% śluzu (mannogalaktanu), saponiny sterydowe (pochodne diosgeniny i jej izomer yomoganinę - 0,1-2,2%, tigogeniny, gitogeniny, 25-spirostano-3,5-dien, neogitogeniny, neotigogeniny), białka - 20-27%, flawonoidy (witeksyna, wicenina, izowiteksyna, 2”-o-p-kumaroilowiteksyna), betainę kw. nikotynowego - trygonelinę - 0,04%, cholinę - 0,05%, olejek eteryczny, niacynę -3-5 mg/100g, olej tłusty -6-10%, liczne sole mineralne, wit.F, lecytynę - 2%, gorycze, garbniki. Nasiona są materiałem wyjściowym do produkcji saponin steroidowych służących z kolei do półsyntezy kortykosteroidów (diosgenina).

Działanie.

Składniki sterydowe kozieradki działają wyraźnie hormonalnie i wykazują wpływ anaboliczny. Mogą zastąpić z powodzeniem sztuczne sterydy anaboliczne. Zwiększają retencję azotu, pobudzają syntezę białek, zwiększają stężenie hemoglobiny i liczbę erytrocytów we krwi. Zatrzymują wodę, sód, wapń, żelazo i chlor w organizmie. Pobudzają procesy regeneracji tkanek, pobudzają przyrost tkanki mięśniowej i łącznej. Kozieradka działa odżywczo, odkażająco, przeciwzapalnie, rozmiękczająco, powlekająco, wykrztuśnie, tonizująco, pobudzająco na procesy trawienne, mlekopędnie; regulują wypróżnienia i metabolizm. Pobudzają strefy rozrodcze paznokci i włosów, zwiększają wydzielanie androsteronów i estrogenów.

Wskazania: wysiłek sportowy, uprawianie kulturystyki, osłabienie, niedokrwistość, niedoczynność kory nadnerczy i gruczołów płciowych, zaburzenia przemiany materii, zaparcia, choroby układu oddechowego, niedobory witamin i soli mineralnych, osłabienie, choroby zakaźne, zaburzenia trawienia, laktacja, kaszel, choroby skórne i włosów, przeziębienie, stany ozdrowieńcze, choroba wrzodowa, wychudzenie, stany zapalne przewodu pokarmowego.

Zewnętrznie (okłady, płukanki): owrzodzenia, rany, ropnie, czyraki, strupy, łupież suchy, wypadanie włosów, krosty, wypryski, suchość skóry.

Napar: 2 łyżki nasion zalać 2 szkl. wrzącej wody lub gorącego mleka; odstawić na 20 minut; przecedzić. Pić 4 razy dz. po 150 ml; niemowlęta -8-10 ml, 3-4 razy dz.; dzieci w wieku 10-24 miesięcy - 32 ml, 3-5 r. ż. - 38 ml, 6-8 r. ż. - 42 ml, 9-12 r. ż. - 64 ml, 13-15 r. ż. - 85 ml, 3-4 razy dz. Zalecam posłodzić miodem.

Odwar (jest wartościowszy od naparu): 2 łyżki nasion zalać 2 szkl. wody; gotować 3 minuty; odstawić na 20 minut; przecedzić. Pić jak napar.

Efekt anaboliczny (przy równoczesnym ćwiczeniu) widoczny po około 30 dniach stosowania. Składniki lotne wydzielają się wraz z potem nadając mu specyficzny zapach. Stosować przez 3-6 miesięcy, cyklicznie.

Proszek kozieradkowy – Pulvis Trigonellae: nasiona zmielić na drobny proszek. Zażywać 3 razy dz. po 1 łyżeczce.

Miód kozieradkowy - Mel Trigonellae: na każdą łyżeczkę proszku dać 1 łyżkę miodu, wymieszać. Zażywać 4 razy dz. po 1 łyżce.

W przypadku chorych włosów (brak połysku, wypadanie, suchość, zniszczenie zabiegami fryzjerskimi, rozdwajanie, łamliwość) postąpić następująco: 3 łyżki nasion zalać 150 ml wody; zagotować; odstawić na 30 minut; wywar wetrzeć we włosy, przykryć folią na 3 godziny, następnie włosy wypłukać w naparze łopianowym lub (i) tatarakowym. Zabiegi powtarzać co 5 dni. Doustnie zażywać preparat mineralno-witaminowy (np. Vitaral) oraz Methiovit – 2 tabl. 2 razy dz.

z mojej praktyki

Zażywałem kozieradkę wiele razy i zawsze byłem zadowolony z efektów ale żeby tak było muszą być też spełnione inne czynniki. Kiedys jeden koleś fascynata koksu powiedział mi tak : żadne zielsko nie zastąpi teścia (testosteron) w strzykawie. I owszem kiedy wstrzykujesz koks to efekty typu opuchnięcie przychodzą czy będziesz ćwiczył 30 min dziennie czy 1,5 godz . Z kozieradką sprawa wygląda trochę inaczej. Otóż trening musi byc intensywny i solidny . Dieta którą stosujemy to dieta z przewagą białek i nie zampominaj o podarzy witamin i składników mineralnych. Jeśli chodzi efekty to nie mysł sobie że wyrośnie z Ciebie jakieś gigantyczne monstrum :-) To zioło pomaga w nabraniu masy w granicach 3-4 kg zważająć na jego cenę jest to warte spróbowania. Jeśli chodzi o zazywanie na górze masz przepisy . Istnieje jeszcze jeden sposób: dwie łyżeczki nasion połykasz wraz z miodem ( używam tej metody)Jeśli chodzi o skutki uboczne to nie spotkałem nikogo kto by je miał. Toksyczność saponin sterydowych występuje przy spożyciu ilości 50 gr w dawce jednorazowej (cała paczka)Ale to jak ze wszystkim , wyobraź sobie gdybyś wypił całą paczke 250 g kawy na raz , łeb by Ci wystrzelił.... Okres kuracji: Nie dłużej niż trzy tygodnie

Pisz o wynikach


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#6 2009-04-10 10:07:02

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Re: Zioła na masę ?

Witam. Kupiłem takie zmielone nasiona kozieradka wymieszałem z wodą nawet dodałem miodu i jak się tego napiłem to odrazu kran. Tego się nie da przełknąć takie to jest nie dobre Coś czuję że nic nie będzie z mojego cyklu bo nie mogę tego wypić bo na wymioty mnie bierze. Masz jakiś pomysł freshbynature ?


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#7 2009-04-10 10:34:05

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Zioła na masę ?

No zioła niestety mają to do siebie że nie smakują w większości. Ale stare powiedzenie mówi, że co jest nie smaczne to jest skuteczne!

Offline

 

#8 2009-04-11 05:57:28

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Witam

Służnie zauważył Admin że co nie smaczne to z reguły zdrowe... Ale Ty potrzebujesz małej pomocy . Otóż zrób tak:

Porcję 2 łyżek stołowych  podziel na małe porcyjki i połykaj od razu  popijająć wodą , powinno zadziałać....



Pozdrawiam


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#9 2009-04-11 10:15:01

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Re: Zioła na masę ?

To mam ten proszek polykać na sucho i tylko przepijać ?


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#10 2009-04-11 19:36:58

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Zioła na masę ?

Wychodzi na to , że tak

Offline

 

#11 2009-04-12 06:08:08

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

dokładnie tak (i bez obaw o utratę zdrowia :-)


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#12 2010-08-18 22:30:02

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Re: Zioła na masę ?

http://allegro.pl/item1194186845_kozier … a_3zl.html

A czy kozieradke w ziarnach z linku wyżej mogę również spożywac czy tylko mielona ? Prosze o obejżenie linku i doradzenie bo mam zamiar w nia zainwestowac i dawkowac tak jak kolega poradził wyżej. Pozdrawiam.


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#13 2010-08-19 07:09:21

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Hej

Produkt wygląda ok i jest w dobrej cenie , jednak nasiona musza byc zmielone(jeśli masz młynek elektryczny lub ręczny problem z głowy). Co do kuracji konsultowałem ja i moge napisać że mozesz zazywac kozieradke bez przerwy przez okres dwóch miesięcy.(potem około 1,5 miesiąca przerwy) Jeśli połykanie nasion sprawi Ci problem mozesz spróbowac alternatywnej metody jaka jest przygotowanie poniższego naparu:
Odwar : 2 łyżki nasion zalać 2 szkl. wody; gotować 3 minuty; odstawić na 20 minut; przecedzić , całosć rozdzielic na trzy równe porcje w ciągu dnia ( trzymac pod przykryciem)
Pozdrawiam - Freshbynature


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#14 2011-02-23 13:57:35

 tomeh

częsty bywalec

Skąd: Stargard
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 36
Punktów :   
WWW

Re: Zioła na masę ?

Tylko trzeba uważać aby z tym też nie przesadzić, i naturale może zachwiać równowagę w organizmie

Offline

 

#15 2013-11-20 01:11:02

 franek04

nowy na forum

Skąd: Dąbrówka
Zarejestrowany: 2013-11-19
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: Zioła na masę ?

tomeh napisał:

Tylko trzeba uważać aby z tym też nie przesadzić, i naturale może zachwiać równowagę w organizmie

To jak niestety z wszystkim

Offline

 

#16 2014-01-14 12:10:16

Gutex

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Ziołolecznictwo jest znane od wielu lat. W sumie od kilku lat wraca na nie moda ponieważ zioła nie wywołują szkodliwych efektów ubocznych a ich działanie może być skuteczniejsze od niejednego leku albo suplementu diety...
Tutaj jest ciekawe ziołolecznictwo szkolenie dzięki któremu można dowiedzieć się wielu korzystnych rzeczy na ten temat - poczytajcie sobie i może coś Wam to da
Osobiście nie przyjmuję na razie suplementów na masę ale raczej na pobudzenie.

Offline

 

#17 2014-01-20 20:36:58

oilersut3V

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Nie jestem przekonany, że zioła działają...

Offline

 

#18 2016-10-18 15:54:40

chudyy

nowy na forum

Zarejestrowany: 2016-10-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zioła na masę ?

Zioła moga wspomóc przemianę materii czy coś w ten sposób, ale na pewno nie wpłyną na masę

Ostatnio edytowany przez chudyy (2016-10-18 15:54:52)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kolbuszowa Hotels SĂŁo TomĂŠ und Principe HĂ´tels CambarĂĄ podesty estradowe poznań akupunktura poznań