Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2012-02-07 16:33:08

estek

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 1
Punktów :   

jaka dieta na rzeżbę?

Hey. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale potrzebuję porady w sprawie diety na rzeźbę. Ok 2 lata ćwiczyłem na masę, efekty widać ale teraz postanowiłem to wyrzeźbić. Trening mam już rozpisany. 175 cm 95 kg. Zakupiłem thermal pro spalacz tłuszczu oraz Muscle protein 2270g. Obecnie moja dieta wygląda tak: 1 płatki kukurydziane, słonecznik, rodzynki z mlekiem. 2 ryż brązowy 100g pierś z kurczaka 100g plus warzywa ok 50 g 3 kasza 100g pierś 100g plus warzywa ok 50g 4 ryż brązowy 100g pierś 100g plus warzywa ok 50 g - trening 5 kasza 100g pierś 100g plus warzywa ok50g 6 Przed snem 4 jajka

Offline

 

#2 2012-02-07 21:21:48

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Offline

 

#3 2012-02-07 21:35:59

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: jaka dieta na rzeżbę?

http://mojtrening.pun.pl/viewtopic.php?id=1212
spalacz bym zostawił na końcówkę redukcji


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#4 2012-03-02 23:20:58

klimton

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: jaka dieta na rzeżbę?

Cześć, słuchajcie szukam pomocnej dłoni w określeniu swojej diety.
sytuacja wygląda tak, że od 2 lat nic nie ćwiczę- powód praca, strata motywacji, wcześniej ćwiczyłem regularnie przez kilka lat,w czasie 2 lat opieprzania się zanikły prawie wszystkie mięśnie, poza bajckiem, mniejsza w to, teraz ogarnąłem się i chce wrócić do treningów, przychodzi wiosna, lato chce znowu wyglądać jak człowiek nie jak patyk, wcześniej gdy ćwiczyłem diety żadnej nie stosowałem, byłem na utrzymaniu matki więc jadłem co było, wiadomo jak to jest.
dodam że nie lecę na masę - bardziej na rzeźbę

moja dieta którą sobie wymyśliłem wygląda następująco:
1 posiłek: jajecznica z 5 jaj+ mieszanka białek w formie odżywki
2 posiłek- gotowany filecik ok 500g, marchewa na zagryche
3 posiłek- płatki owsiane z jogurtem naturalnym, ew jakiś kefir czy coś bez tłuszczowego
4 posiłek- ryba na parze, ew filecik ok 700g, brązowy ryż
5 posiłek- jakieś owoce nisko cukrowe, ew warzywka + mieszanka białek w formie odżywki
6 posiłek- jajecznica 5 jaj + mieszanka białek --.--

z dietą nigdy wcześniej nie miałem doczynienia dlatego ktoś to się zna może uznać to za śmieszne, natomiast ja to tak widzę, w tej diecie przydało by się 7 posiłków ponieważ wstaje o godzinie 5 rano i do godziny minimum 22 jestem na nogach, treningi są codziennie + bieganie, ale bez dobrej diety to czasami samymi treningami można sobie tylko zaszkodzić i wytrzeć mięśnie, więc proszę o pomoc,
ok 180cm waga 74 kg, siła została, waga została, mięśnie zanikły.
pozdrawiam i liczę na pomoc.

Offline

 

#5 2012-03-03 08:03:56

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: jaka dieta na rzeżbę?

74kg przy 180 wzrostu to chcąc nie chcąc jak zrzucisz pare kilo to będziesz wyglądał jak patyk,
na poczatek oblicz swoje zapotrzebowanie kcal i ustaw bilans na 0
dodaj earoby 3 sesje po 30 minut w tyg stopniowo zwiększając do 5 w tyg a potem wydłuzając do godziny czasu

co do diety:
w pierwszym posiłku dałbym same białka + płatki owsiane bez odżywki białkowej
2 może być
3 tutaj mogą byc płatki owsiane + odżywka białkowa z 1 posiłku
4może być
5białka z jaj + warzywa
6 odżywka białkowa

unikałbym nabiału ze względu na laktoze, i najważniejsze musisz policzyć ile ta dieta ma łacznie kcal wtedy będziesz wiedzieć czy dodać jedzenia czy coś uciąć


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#6 2012-03-03 21:58:29

klimton

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: jaka dieta na rzeżbę?

okej rozumiem, tylko jak obliczyć swoje zapotrzebowanie i z tym balansem 0 też nic nie łapie, czarna magia.

Offline

 

#7 2012-03-04 10:18:38

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: jaka dieta na rzeżbę?

wpisz w google: jak obliczyć swoje zapotzebowanie kcal


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#8 2012-03-04 14:29:06

klimton

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: jaka dieta na rzeżbę?

wyszło mi 3440kcal zapotrzebowania, czyli musze się trzymać w tej granicy kalorii czy więcej?.

Ostatnio edytowany przez klimton (2012-03-04 14:41:07)

Offline

 

#9 2012-06-25 14:35:29

Fabryka Formy

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-06-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: jaka dieta na rzeżbę?

Szanowni Państwo,
dieta pełni niezwykle ważną rolę w trakcie ćwiczeń. Nasza wydolność, siła i wytrzymałość zależą zwłaszcza od czasu, ilości oraz rodzaju spożytego pokarmu. Dlatego zaleca się, aby ostatni posiłek najlepiej zjeść na 2-4 godziny przed treningiem. Powinien on mieć niską zawartość tłuszczu oraz bardzo dużą zwartość węglowodanów. Ponadto zaleca się, by miał on niski indeks glikemiczny, czyli taki, po spożyciu którego nie występuje szybki wzrost poziomu cukru we krwi. Odpowiednim posiłkiem przed treningiem będzie taki, który zawiera połączenia białek, węglowodanów oraz tłuszczu roślinnego, np. makaron pełnoziarnisty z filetem z kurczaka. Pamiętajmy, że jeżeli ćwiczymy, to przez cały dzień powinniśmy regularnie spożywać posiłki - najlepiej małe porcje co 3 godziny. Pamiętajmy też o wodzie – powinniśmy pić przynajmniej 2 litry dziennie. Jeśli trenując chcemy schudnąć, wyeliminujmy z jadłospisu słodkie napoje gazowane, soki z dodatkiem cukru, słodycze, fast foody oraz białe pieczywo. Zamiast tego wprowadźmy sałatki z jak największą porcją warzyw, chudy nabiał i mięsa (kurczak, wołowina, indyk), kaszę, dziki ryż, ciemne pieczywo i inne produkty z pełnego przemiału. Taka dieta połączona ze sportem powinna przynieść pozytywne efekty. Proszę jednak pamiętać, że nie ma jednej „diety cud” dla wszystkich. Dlatego warto zasięgnąć porady dietetyka i z nim ustalić odpowiedni dla nas jadłospis.

Zespół poznańskiej Fabryki Formy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mojtrening.pun.pl