Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2011-01-13 23:30:31

zakapior

nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 1
Punktów :   

Jaką dietę wybrać na początek przygody z siłownią?

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich i jednocześnie przepraszam, jeśli złamałem zasady forum, tworząc nowy post.
Do rzeczy:
Od jutra planuję zacząć chodzić na siłownię. Jest to powrót po 8 latach, czyli można powiedzieć, że jestem początkujący.
Mam 31 lat, 172 wzrostu i ważę 71 kg. Zamierzam brać kreatynę. Problem - nie wiem jaki trening jest odpowiedni na początek; czy mam ćwiczyć na rozrost masy, na rzeźbę, czy na siłę? Czy może w innej kolejności? A może jakiś ogólnorozwojowy trening? Ogólnie trochę brzucha się odłożyło i zależy mi na rozroście klatki piersiowej i barków w pierwszej kolejności.
Mogę chodzić na siłownię max 4 razy na tydzień, jako że pracuję zawsze do 16.

Do treningu dobiorę odpowiednią dietę - sporo tego na forum. Mam tylko pytanie - jak się ma picie kawy do diet? Piję jakieś 4 kawy dziennie.

Jakby komuś chciało się odpowiedzieć będę happy.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez zakapior (2011-01-13 23:31:35)

Offline

 

#2 2011-01-16 23:39:46

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Jaką dietę wybrać na początek przygody z siłownią?

Witam na forum.

Po 8 latach musisz pamiętać, żeby trening zacząć na spokojnie. Nic na siłę. Małe ciężary, rozciąganie. O diecie na razie zapomnij na ok. 1 miesiąc. Podczas tego miesiąca sam zobaczysz jak reaguje Twój organizm na obecny jadłospis, ale od razu polecam Ci dorzucenie codziennie dowolnych produktów białkowych: jogurty, maślanki i inne bogate w białko. Nie omijaj obiadów w szczególności zup o czy zapomina większość ćwiczących. Zupa jest bardzo ważnym elementem w diecie. Co do treningu, to zawsze ok. 35 min, przed ćwiczeniami małą dawkę kreatyny - kolejne wg. wskazań na etykiecie (zależy co kupisz) Nie bierz fazy wstępnej - to bez sensu - zwykła strata kreatyny.

Plany dla Ciebie na:

Blog z planami treningowymi
Opis danych ćwiczeń
Poradnik kulturysty


W razie pytań pisz w odpowiednich działach.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-02-04 19:49:40

 tomeh

częsty bywalec

Skąd: Stargard
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 36
Punktów :   
WWW

Re: Jaką dietę wybrać na początek przygody z siłownią?

Ja dodam tylko to aby nie zrywać się i nie starać się targać tyle ile kiedyś. To zdobywać trzeba stopniami i o diecie wato pamiętać od razu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs w polsce https://knprk.com.pl/merytoryczny-aspekt-faktoring cięcie wzdłużne blach stal dc01