#1 2009-08-21 20:24:28

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Kreatyna-daje do myślenia

Witam

Chciałbym rozpocząć pisywanie i wrzucanie artykułów o szkodliwości niektórych suplementów. Przez lata treningów stosowałem ich wiele (pamiętam jak na początku lat 90 wpadł mi amerykański muscle&fitness w którym pisywano o cudownych właściwościach kreatyny)ni wiem z praktyki że nie wszystko co pisza w reklamach jest zgodne z prawdą.Pamiętajmy że jeszcze latach 50 papierosy w reklamach były synonimem meskości... A teraz? Potężne konsorcja są zaskarzane przez ofiary reklam na milonowe odszkodowania. Zapewne powie ktoś że fajki to nie jedzenie i owszem ale spożcie jak zmieniły się trędy w życiu.Kulturystyka nie była tak popularna jak teraz...Nie przejmowana sie az tak bardzo wygladem zenetrznym, a teraz/ Wystarczy włączyc dowolny program i widać piękna panią lub pana itp.Ludzie otyli są raczej pobudka do śmiechu ( flmiki na you tube) Osoba otyła w bajkach jest z reguły przedstawiana jako życiowy nieudacznik.... I tymi wszystkimi trikamia zrobiono z ćwiczen i odżywiania biznes porównywalny do paliwowego. Więc jeśli ktoś tam zniszczy jakiś organ czy zdrowie to kto będzie sobie zawracał tym głowę? Daje sobie głowę ciąc ze producenci,pracownicy wiedzac wszystko o tym co znajduje sie w suplementach z pewnością ich nie używają pakują wszystko w kolorowe pudełeczka z chasłami typu: 5 kg w tydzień ,siła w 2 tygodnie,rzeźba w 1 tydzień :-) cdn...Poniżej mały artykulik

Efedryna i kreatyna mogą sprzyjać śmiertelnemu przegrzaniuWarszawa (PAP) - Stosowane przez amerykańskich futbolistów efedryna i kreatyna zwiększają ryzyko niebezpiecznego dla życia przegrzania - informuje pismo "Neurosurgery".

Przypadki śmierci spowodowanej przegrzaniem organizmu przed rokiem 1985 zdarzały się w USA cztery-pięć razy w roku. Wprowadzenie odpowiednich metod nawadniania pozwoliło niemal je wyeliminować. Jednak po roku 1995 znów zaczęły być problemem.

Według dra Juliana Bailesa z Virginia University, konsultanta National Football League Players Association w latach 1985-94 odnotowano tylko sześć przypadków śmiertelnego odwodnienia i przegrzania wśród graczy (co daje 0,6 rocznie). Natomiast w latach 1995, 1998, 2000 i 2001 zdarzyły się po cztery takie zgony. Wszystkie miały miejsce w sezonie letnim.

Dr Bailes oraz dr Robert C. Cantu z Emerson Hospital w Concord i dr Arthur L. Day z Bostonu twierdzą, że stosowane przez sportowców suplementy - efedryna i kreatyna - mogą ułatwiać odwodnienie podczas forsownych ćwiczeń przy wysokiej temperaturze otoczenia. Liczba przypadków śmierci z przegrzania raptownie wzrosła po złagodzeniu przepisów dotyczących sprzedaży suplementów.

Autorzy zalecają sportowcom i trenerom dużą ostrożność, jeśli chodzi o przyjmowanie różnych "cudownych środków" i zwracanie bacznej uwagi na objawy przegrzania.

Efedryna i pokrewne związki są sprzedawane jako produkty dające "ziołową energię" i reklamowane ze względu na działanie odchudzające i energetyzujące. Znana też pod nazwą "Ma-huang" efedryna ma działanie zbliżone do amfetaminy. Może wpływać na serce i układ krążenia, podnosząc temperaturę ciała oraz zmniejszając zdolność organizmu do ochładzania się.

Kreatyna to substancja naturalnego pochodzenia, zawarta na przykład w mięsie. Jednak preparaty czystej kreatyny pozwalają przyjąć dziennie dawkę odpowiadającą zawartej w kilku kilogramach mięsa. Jest sprzedawana jako "budulec mięśni". Zażywają ją kulturyści, piłkarze, kolarze, tenisiści. Jej skuteczność pod tym względem bywa porównywana ze sterydami - ale kreatyna jest legalna i wydawała się nie mieć szkodliwych skutków ubocznych. Jest dostępna w formie proszku, tabletek, kapsułek, a nawet gumy do żucia.

Pod jej wpływem woda z naczyń krwionośnych przechodzi do komórek mięśniowych, co pogarsza zdolność organizmu do ochładzania się (krwi jest mniej w krwioobiegu, a przy tym jest gęstsza, więc trudniej odprowadza ciepło z tkanek, przez które przepływa).

Wielu sportowców używa obu preparatów. Kreatyna i efedryna są popularne także w Polsce, zwłaszcza wśród kulturystów (nawet początkujących).

http://poradnikkulturysty.blox.pl/resource/wyrozniony.gif


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#2 2009-08-21 21:01:43

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

Re: Kreatyna-daje do myślenia

Bardzo ciekawy artykuł i świetny pomysł o opisie szkodliwości niektórych odżywek.


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Regulamin SAPD Jahnvi Kapoor dla Nykaa więcej info http://www.obuwie-damskie.net.pl