#1 2009-02-14 22:35:46

spec

nowy na forum

Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 8
Punktów :   

Streching

Streching to rodzaj treningu, który powoduje wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie. Stosowanie jego zapobiega kontuzjom i znakomicie działa na równowagę. Jak również sprawia, że Twoje ciało jest zwinne i elastyczne, co zapewnia koordynację pomiędzy różnymi grupami mięśni.
Ćwicząc zatrzymuj pozycje przy maksymalnym rozciągnięciu na 10 sekund, ale nie próbuj zmuszać swoich mięśni do większego wysiłku. Następnie rozluźnij i powtórz ćwiczenie od początku (3 razy) nie zapominając o prawidłowym oddychaniu.


Mięsień przywodzący uda
Aby rozciągnąć wewnętrzną stronę uda, usiądź na macie tak, aby twoje kolana były skierowane na zewnątrz, a stopy stykały się ze sobą. Twoim zadaniem jest przyciąganie złączonych pięt jak najbliżej ciała i dotknięcie kolanami podłoża. Trzymając stopy rękoma, powoli przyciągaj je do siebie. Gdy poczujesz, że twoje mięśnie są dobrze rozciągnięte, zatrzymaj tę pozycję, policz do dziesięciu, a następnie rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie.

Triceps
Przyjmij pozycję wyjściową tak, że twój lewy łokieć uniesiony jest w górę, a dłonią starasz się sięgnąć w dół pleców. Połóż prawą dłoń na lewym łokciu i naciskaj, powoli odpychając go do tyłu. Lewe ramię powinno przylegać do głowy. Poczujesz jak naciąga się triceps. Wytrzymaj przez 10 sekund, a następnie zmień rękę i powtórz ćwiczenie.

Szyja
Jeśli czujesz się spięta po ciężkim dniu - to ćwiczenie cię odpręży. Stań luźno (możesz też siedzieć). Sięgnij prawą ręką ponad głowę i połóż palce na skroni. Teraz delikatnie pociągnij głowę w bok. Gdy odegniesz głowę najbardziej, jak to możliwe, policz do 10. Poczujesz rozciąganie wzdłuż szyi. Puść, zmień rękę i powtórz ćwiczenie.

Mięśnie naramienne, Piersiowe i biceps
Stojąc w wygodnej pozycji, odegnij ramiona do tyłu i złącz ręce za plecami. Wyprostuj ramiona i powoli je podnoś. Poczujesz, jak napinają się ramiona i klatka piersiowa, a w pewnym stopniu także twoje bicepsy. Policz do 10, a następnie rozluźnij się i powtórz ćwiczenie.

Dwugłowe uda i łydki
Stań w pozycji wyprostowanej, stopy złączone, biodra prosto. Wysuń wyprostowaną stopę przed siebie, wygnij nogę. Pochyl się lekko do przodu, opierając ręce na zgiętej nodze. Pośladki wypięte. Aby zwiększyć napięcie łydki, zginaj stopę, przyciągając palce do góry

Mięśnie pośladkowe i plecy
Siedząc na macie wyprostuj nogę. Ugnij drugą i skrzyżuj z wyprostowaną. Upewnij się, że stopa stoi płasko na macie. Obróć się tak, abyś mogła oprzeć lewe ramię na prawym kolanie. Odpychając się od kolana, spróbuj obrócić tułów jeszcze bardziej. Poczujesz, jak napinają się mięśnie pośladkowe i dolne pleców

Mięśnie skośne brzucha
Siedząc w rozkroku na macie zegnij jedną nogę do wewnątrz, opierając stopę na wewnętrznej stronie drugiej nogi. Napinając mięśnie brzucha unieś ramię ponad głową i zrób skłon nad wyprostowaną nogą. To ćwiczenie doskonale rozciąga mięśnie skośne brzucha i dwugłowe ud. Zatrzymaj tę pozycję i policz do 10. Zmień stronę i powtórz ćwiczenie.

Mięśnie dwugłowe uda
Siedząc w rozkroku na macie zegnij jedną nogę do wewnątrz, opierając stopę na wewnętrznej stronie drugiej nogi. Napinając mięśnie brzucha unieś ramię ponad głową i zrób skłon nad wyprostowaną nogą. To ćwiczenie doskonale rozciąga mięśnie skośne brzucha i dwugłowe ud. Zatrzymaj tę pozycję i policz do 10. Zmień stronę i powtórz ćwiczenie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky BĂ­lina www na pierwszy remis link do strony