Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2008-12-08 13:22:00

JasiuMasa

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-12-07
Posty: 9
Punktów :   

Gainer Czy Białko ??

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ck4SHDSJNxFiyM:http://www.marasklep.com/zdjecia/Vitalmax/gainer1%2045.jpg&t=1To chyba najcześciej zadawane przez amatorów pytanie. Pytający w ten sposób czesto upatrują w odżywce złotego środka na szybkie sukcesy. Nic bardziej błędnego.
Nie można zadać takiego pytania i oczekiwać jakiejś sensownej odpowiedzi. Zarówno gainer jak i odżywka wysokobiałkowa to tylko i wyłącznie uzupełnienie diety, nic więcej. Zatem jeśli nasza dieta zawiera braki w postaci białka i nie mozemy w żaden sposób zbilansować tych niedoborów z pożywienia najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas odżywka wysokobiałkowa. Odzywkę taką stosujemy w oparciu o zasady dotyczące odzywiania, więc najlepiej zwiększać ilość białka w diecie w porach popołudniowych. Rano i do południa potzreba nam więcej węglowodanów.


Gainer
gdy zauważamy ogólne niedobory kaloryczne w naszej diecie w stosunku do wyliczonego dziennego zapotzrebowania kalorycznego, mozemy sięgnąć po odżywkę typu gainer czyli węglowodanowo-białkową. Gainerem możemy popic nasze śniadanie, możemy też zastosowac go w okolicach pory obiadowej. Gainer jest tez dobrym rozwiązaniem w porach treningowych. Stanowi bardzo dobre źródło węglowodanów zaraz po treningu, czyli w porze kiedy nasz organizm szybko i niebezpiecznie skłania się w strone destrukcyjnego katabolizmu. Gainerem mozemy szybko i skutecznie zatrzymać ten proces.
Nie powinniśmy jednak stosowac odżywek jako zastępowanie posiłków, możemy przyjąć że jeśli tak ma się stać to niech to będzie substytut jednego posiłku dziennie. Najwięcej najlepszych dla nas mikroskładników jest w pożywieniu, powinniśmy raczej dążyć do maksymalnego wykorzystania pokarmu, odzywki niech będą dla nas typowym uzupełniaczem

Offline

 

#2 2008-12-08 19:45:05

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Gainer Czy Białko ??

Zgadzam się w 100%. Dużo ludzi twierdzi, że odżywki to sposób na masę, rzeźbę, siłę i doskonałe samopoczucie w jednym - to niestety nie jest prawda. Każdy odżywka jest tylko i wyłącznie UZUPEŁNIENIEM diety jaką stosujemy aby złapać masę mięśniową. Dlatego też, żadna odżywka nie zapewni nam tego o czym marzymy jeśli nie będzie dobrej i przestrzeganej diety, treningu i upartości.

Offline

 

#3 2008-12-08 20:35:05

JasiuMasa

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-12-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: Gainer Czy Białko ??

Cieszę się że mogłem pomóc .
Wszystkim początkującym polecam ten artykuł ...gdzieś przezemnie wygrzebany..

Offline

 

#4 2008-12-08 22:10:49

 PanT

stały użytkownik forum

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 161
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 36
Ile w klacie?: 101
Rekord w wyciskaniu?: Nie ma lipy:)
Jaka dieta?: Obecna:)
Staż na siłowni: 19 / 2 lata

Re: Gainer Czy Białko ??

Dobry art !


Be Proud Of Who You Are.

Offline

 

#5 2008-12-08 22:12:56

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Gainer Czy Białko ??

No napiszę tak, Poradnik Kulturusty ma dużą oglądalność więc napewno komuś pomoże oprócz nas.

Offline

 

#6 2009-06-16 12:32:27

gainer

Brak konta

Re: Gainer Czy Białko ??

Mam 16 lat.. nie uczęszczam na siłownie, ale cwicze w domu (pompki, brzuszki, drążek, hantelek 10kg) Jako takie efekty w rzeźbie są. Diety raczej nie mam jak zastosowac..  bo nie ja decyduje co bedzie na obiad, czy tam kolacje ;D...
Tak, więc chciałbym zacząc brać gainera - zawsze troche tego białka i weglowodanów wpłynie do organizmu.. ale czy cwiczenia, który wykonuje wystarczą ( zajmują mi one ok. 1/ 1,5h dziennie)
Z góry thx. za odpowiedz

PS. waże 61 kg i ok 1,72 cm wzrostu
Pzdr.

 

#7 2009-06-16 12:36:56

pomyłka

Brak konta

Re: Gainer Czy Białko ??

Sorry za post, ale mała pomyłka.. moj wzrost to - 168 cm

 

#8 2009-09-06 14:02:23

kisiel18

częsty bywalec

13947684
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gainer Czy Białko ??

Witam. Chciałbym zacząć brać odżywki, ale nie wiem co będzie dobre na poczatek? Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie. Dzieki

Offline

 

#9 2009-09-06 23:31:01

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Gainer Czy Białko ??

A czego oczekujesz po sobie? Chcesz przytyć? Wolisz rzeźbę?

Offline

 

#10 2009-09-07 11:49:06

kisiel18

częsty bywalec

13947684
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gainer Czy Białko ??

Chce przytyć. Myślałem, że na początek będzie dobre Gainer 737 i do tego jakaś kreatyna jak myślisz?

Offline

 

#11 2009-09-07 15:28:45

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Gainer Czy Białko ??

Opinia z konkurencyjnego forum:

-lipna firma wypuszcza tandety
- nie wiadomo co jest w srodku do konca
- podobno paskudny smak
plusy:
+ jada po tym bo to megabol, a kazdemu sie trafiaja dobre produkty
+ dobre proporcje BTW
+ bez roznicy mi jakosc bialka bo i tak nie wszystkie posilki mam w diecie superjakosciowe wiec jak jakies kanapki zastapie tym gainerem to bedzie i tak lepiej
+ nawet jezeli tylko 50% z podawanej tam ilosci bialka to serwatka a reszta to syf i nie liczyc tego to i tak cena/jakos wypada lepiej niz gainer 1 Vitalmax!!!
+ ciekawosc czy to dziala wogole
+ nie ludzmy sie to tylko bialko i wegle, osobiscie jestem zwolennikiem koncepcji ze czynnik BV to komercja, a najlepiej wykorzystywane sa przez orgaznizm mieszanki bialek, cudow tu nie bedzie, ale w koncu to tlyko bialko i wegle nie kombinujmy
+ za taka cene to nawet ten badziewiasty na maksa gainer za Activity po ktorym nie schodzilem z kibla bym wzial, powaga, za 50 zl miesiecznie to stac mnie na gainera prawie co miesiac!!! Za taka cene nawet jakbym mial 10 razy tyle minusow to bym wzial.
+ Jak mam do wyboru, brac drozsze raz na 6 miesiecy, a brac tansze i gorsze caly czas, wybieram to drugie, napewno efekt bedzie lepszy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels SĂŁo TomĂŠ und Principe schody drewniane tłumaczenia angielski tłumaczenia angielski wypalanie blach