#1 2007-04-03 09:40:42

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

Odblokowanie - Clostilbegyt (Clomid)

http://www.sterydy.waw.pl/images/zdjecia/clomid_aventis.jpgClomid jest powszechnie używaną nazwą dla leku Clomiphene Citrate. Clomid nie jest sterydem anabolicznym, lecz lekiem na receptę przepisywanym kobietom w leczeniu bezpłodności. Jego zadaniem jest wywołanie owulacji, poprzez blokowanie / minimalizowanie działania estrogenów w organizmie. Clomid pod względem budowy chemicznej jest syntetycznym estrogenem, wykazującym zarówno agonistyczne jak i antagonistyczne właściwości, bardzo podobnym w budowie i działaniu do Nolvadexu. W tkance docelowej może blokować estrogenom możliwość wiązania się z odpowiadającymi im receptorami estrogenowymi. W farmacji stosowany jest w celu przeciwdziałania negatywnemu wpływowi estrogenów na oś podwzgórze – przysadka – jajniki, co z kolei wyzwala LH i FSO. Działanie to pomaga stymulować owulację.

Clomid stosowany w dopingu nie przynosi korzyści kobietom, ale dla mężczyzn jego działanie jest bardzo przydatne. Stymuluje działanie hormonów luteinizujących i folikulotropowych, co z kolei stymuluje wydzielanie testosteronu. Efekt ten jest szczególnie cenny dla mężczyzn kończących cykl sterydowy, ponieważ wtedy endogenny poziom testosteronu jest niski. Jeśli produkcja naturalnego testosteronu nie zostanie przywrócona, to po odstawieniu sterydów nastąpi gwałtowny spadek muskulatury. Kiedy poziom testosteronu (lub innych androgenów) spada, gwałtownie wzrasta poziom katabolicznego hormonu kortyzolu, który bardzo negatywnie wpływa na syntezę białek kurczliwych mięśni szkieletowych. Clomid zalecany jest po cyklu sterydowym aby zapobiec „samozjedzeniu” świeżo nabytych mieśni. Działanie Clomidu na kobiety jest ograniczone, jednakże stosują go przed zawodami, w celu ograniczenia poziomu estrogenów, redukując tym samym tkankę tłuszczową i poprawiając wygląd muskulatury. Jednakże powoduje on często dolegliwe środki uboczne wśród kobiet, dlatego nie jest on lubiany w tej grupie sportowców.

http://kafito.eu/image/buttony/gameold.gifhttp://kafito.eu/image/buttony/branza.gifhttp://gameold.blox.pl/resource/wypgar.jpg

Mężczyźni stosują zazwyczaj 50-100mg dziennie przez 4-6 tygodni po zakończeniu cyklu sterydowego, co jest wystarczające do przywrócenia normalnego poziomu produkcji endogennego testosteronu. Przywrócenie prawidłowego wydzielania testosteronu powinno następować powoli i równomiernie. Celem zwiększenia efektywności łączy się Clomid z HCG (genadotropina łożyskowa) przez pierwsze 2 tygodnie po odstawieniu anaboliku. Korzyścią z takiego połączenia jest fakt, iż HCG pomaga przywrócić prawidłową reakcję jąder na obecność endogennego LH (hormon leteinizujący), co przez okres cyklu było mocno upośledzone. Po odstawieniu HCG, nadal stosuje się Clomid. HCG nie powinno być stosowane dłużej niż 2-3 tygodnie, ze względu na ryzyko negatywnego oddziaływania gwałtownego wzrostu poziomu testosteronu i estrogenu na podwzgórze. Planując odblokowanie posterydowe należy wziąć pod uwagę, że niektóre sterydy mają długi okres półtrwania (np. Sustanon). Zastosowanie Clomidu tydzień po odstawieniu Sustanonu jest całkowicie nieefektywne. Należy odczekać odpowiedni okres czasu, zależny od okresu półtrwania stosowanego anaboliku, kiedy poziom androgenów nieco opadnie i wtedy dopiero można przyjmować środku odblokowujące (Clomid).

Niektórzy polecają też stosowanie Clomidu i HCG w czasie trwania cyklu sterydowego, w celu zapobiegnięcia całkowitemu zanikowi produkcji endogennego testosteronu. Jednakże metoda ta nie sprawdza się w praktyce, szczególnie jeśli chodzi o mocne androgeny w długim okresie czasu. Znacznie efektywniejsze jest stosowanie obu środków po cyklu.

Cytrynian clomifenu może mieć także zastosowanie w ograniczaniu wysokiego poziomu estrogenów w czasie trwania cyklu. Jak wiadomo, estrogeny sprzyjają powstawaniu ginekomastii, co jest oczywiście niechcianym skutkiem ubocznym. Użycie Clomidu może zredukować ryzyko jej wystąpienia. Właściwości „blokujące” estrogeny clomifenu są słabsze niż Nolvadexu, dlatego w celu ograniczenia ubocznych efektów estrogenowych w czasie trwania cyklu z użyciem sterydów stosuje się z reguły drugi środek. Oczywiście obie substancje należą do tej samej grupy leków, selektywnych modulatorów receptorów estrogenowych, dlatego ich działanie jest podobne, można stosować je zamiennie. Clomid podobnie jak Nolvadex może ograniczać ryzyko wystąpienia ginekomastii, retencji wody, tłuszczu. Niestety, podobnie jak w przypadku Nolvadexu, nie zawsze okazuje się to w 100% skuteczne, dlatego często stosuje się inny anty-estrogen. Najczęściej jest to Proviron, pochodna DHT, który obniża aktywność aromatyzacji i poprawia stosunek androgenów do estrogenów. Kombinacja Nolvadexu / Clomidu z Provironem w większości przypadków okazuje się bardzo skuteczny. Można zastąpić go inhibitorem aromatazy - Arimidexem, Femarą, Aromasinem. Środki te wykazują większą skuteczność w zwalczaniu estrogenów, są jednak znacznie droższe.

Clomid uznawany jest za środek w miarę bezpieczny, jeśli chodzi o jego toksyczność. Stosujący go rzadko narzekają na skutki uboczne, sporadycznie wystąpić mogą uderzenia gorąca, zawroty głowy, bóle głowy i chwilowe problemy ze wzrokiem. Przeważnie występują one u kobiet, używających clomifenu w celu ograniczenia aktywności estrogenów w okresie pracy nad definicją. Jeśli skutki uboczne są zbyt mocne i trwają zbyt długo, należy natychmiastowo przerwać przyjmowanie Clomidu.


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

#2 2010-12-29 23:48:37

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

Re: Odblokowanie - Clostilbegyt (Clomid)

http://bigpaker.net/art/052.jpgClomid jest lekiem podawanym kobietom w leczeniu bezpłodności. Substancja aktywna która zawarta jest w tym środku to cytrynian clomifenu. Clomid należy do grupy SERM'ów [podobnie jak Nolvadex] czyli wykazuje selektywne działanie na receptory estrogenowe, dokładniej mówiąc wiąże się z receptorem w naszym ciele i tym samym uniemożliwia dołączenie cząsteczki estrogenu. W skali całego organizmu minimalizuje działanie tego hormonu. Jedną z głównych zalet jest wiązanie się z receptorami w gruczołach piersiowych co zmniejsza ryzyko wystąpienia ginekomastii [nie tak efektywne jak w przypadku Nolvadexu]. Clomid stosowany jest w celu przywrócenia prawidłowego stanu rzeczy tj. pobudza przysadkę mózgową do wydzielania LH i FSH. LH (hormon luteinizujący - powoduje u mężczyzn na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego wyrzut testosteronu z jąder do osocza krwi, po cyklu z użyciem sterydów anabolicznych często mamy zerowe ilości własnego [endogennego] testosteronu) i FSH (hormon folikulotropowy - jest odpowiedzialny za powstawanie komórek rozrodczych męskich).  Po cyklach z użyciem sterydów anabolicznych mocno blokujących HPTA musimy użyć jakiegoś środka np. Clomidu do tzw. PCT - Post Cycle Terapy [potocznie mówiąc 'terapii po cyklu'].

Clomid często jest stawiany w szeregu z innym SERM'em - Nolvadexem, oba związki mają bardzo podobną strukturę chemiczną. Jednak Clomid w porównaniu do Nolvadexu, w takiej samej ilości jest substancją o słabszym działaniu. W badaniach naukowych przytaczana jest zależność 150 mg Clomidu ma 'siłę' 20 mg Nolvadexu. 150 mg Clomidu potrafi podnieść poziom podstawowego testosteronu u mężczyzny do 150 % wartości. Jednak dawki rzędu 150 mg/dziennie nie są raczej stosowane w kulturystyce [chyba, że stosujemy tzw. dawkę uderzeniową na początku PCT].  Standardowa ilość aplikowanego Clomidu po cyklu zawiera się w granicach 50-100 mg/dziennie. Samo 50 mg też podnosi poziom testosteronu.

http://bigpaker.net/art/052b.jpgClomid często jest stosowany w kombinacji z HCG [Gonadotropina łożyskowa] - hormonem występującym u kobiet w czasie ciąży. HCG wprowadzony do organizmu mężczyzny działa podobnie jak wspomniany wcześniej naturalny hormon LH i pobudza bezpośrednio komórki Leydiga w jądrach do produkcji testosteronu. HCG z reguły stosuje się wraz z Clomidem przez pierwsze 2 tygodnie po cyklu, po czym kontynuuje się kurację samym Clomidem do około 3-6 tygodnia. Jednak czas ten należy dobierać indywidualnie do stosowanego sterydu. Środki, które mocno blokują HPTA wymagają większych dawek i dłuższego stosowania. Należy także pamiętać o tym kiedy można rozpocząć PCT, nie warto tego robić kiedy poziom androgenów w naszym organizmie nadal jest wysoki. Tu istotny jest okres półtrwania danego sterydu w organizmie, który w przypadku długich estrów testosteronu może trwać nawet 2-3 tygodnie. Clomid to środek generalnie bezpieczny, nawet w długich okresach czasu. Niektóre badania wskazują na bezpieczeństwo i efektywność jego działania nawet do czterech miesięcy. Jeżeli chodzi o kulturystów włączających Clomid do swojego PCT to przy wysokich dawkach i dłuższym okresie stosowania mogą pojawić się kłopoty ze wzrokiem, niektórzy doświadczają także problemów z nastrojem, a to z powodu dużych ilości krążącego estrogenu w ich ciele.


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Mm Firma budowlana która paczki pracownicze katowice