#1 2009-08-21 09:24:32

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Poranne oczyszczenie organizmu

Stosując wysokoklaoryczne diety jesteśmy stale narażeni na toksyny zaawarte w pożywieniu ( skażenie) odzywki (produkty fałszywe charakteryzujące się mała czystością) Dobrym rozwiązaniem zatem jest zastosowanie się do poniższych wskazówek:

„NAPÓJ PORANNY"
Najodpowiedniejszym okresem na „oczyszczenie" organizmu z toksyn jest ranna pora dnia. Potrzebne są do tego płyny i ruch. Dzień rozpocząć należy wypiciem „porannego napoju", który przygotować można w sposób następujący: 100 g ziemniaków, 50 g marchwi, 50 g selera i pietruszki starannie oczyścić, umyć i drobno pokroić lub poszatkować, go¬tować 10—15 minut pod przykryciem w 1/2 1 nieosolonej wody (marchew dodaje łagodnego, przyjemnego i lekko słodka-wego smaku). Wszystkie składniki przecedzić, uzupełnić wodą straty powstałe przy gotowaniu. Do 1/2 1 "napoju porannego" (jest to porcja dla jednej osoby) dodać 2 łyżki otrąb pszennych i 2 łyżki całego lub mielonego siemienia lnianego. Wszy¬stko odstawić do następnego ranka (pod przykryciem w chłodnym miejscu). Następnego dnia „napój poranny" lekko podgrzać i powoli wypić. Zaleca się przy reumatyzmie co drugi dzień (zamiast „napoju porannego") 1/2 szklanki soku z korzeni i liści mniszka lekarskiego (Taraxacum offic.) rozcieńcznego wodą w stosunku 1:1. Dlaczego stosować należy właśnie ten napój? Odpowiedź jest prosta. Człowiek potrzebuje właśnie rano pewnej ilości płynu pobudzającego narządy wydzielania do pracy. Napój taki nie służy do ugaszenia pragnienia, pragnienia bowiem  człowiek  cywilizowany może nie odczuwać  tak samo, jak może nie odczuwać potrzeby codziennego opróżniania jelit. „Zasuszeni" osobnicy posiadają zwykle „skurczony" żołądek, powinni oni zatem systematycznie zwiękać ilości przyjmowanych napojów, przyjmując je łykami w ciągu dnia, co po niedługim czasie spowoduje znów uczucie pragnienia.
Płyny przyjmowane rano winny posiadać 3 właściwości:
1.    powinny być wolne od substancji toksycznych jakie posiadają np. kawa, alkohol, herbata naturalna,
2.    powinny zawierać pewną ilość soli mineralnych i witamin,
3.    powinny posiadać właściwości' alkalizujące i pobudzające
perystaltykę jelit.
Bogaty w alkalia jest ziemniak; w połączeniu z marchwią, selerem, pietruszką oraz dodatkiem siemienia lnianego i otrąb pszennych, składniki te neutralizują tendencje organizmu ludzkiego do nadkwasoty. Zalecony powyżej napój poranny działa, jak antidotum na resztki produktów przemiany materii, zapo¬biegając równocześnie zaparciom (obstruckji).

Pozdrawiam freshbynature


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#2 2009-08-21 11:03:51

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Poranne oczyszczenie organizmu

Ciekawy art. %-)


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Jahnvi Kapoor dla Nykaa Strona główna