#1 2009-01-10 04:56:08

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Na pomoc dla przeciązonego organizmu-Kelp

KELP - suplementy diety normalizujące działalność tarczycy- Normalizuje funkcjonowanie tarczycy
- Wspiera przemianę materii
- Stymuluje układ immunologicznyJod jest niezastąpionym mikroelementem dla człowieka. Jest niezbędny w syntezie hormonów tarczycy, które uczestniczą w procesach rozwoju i funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, utrzymuje temperaturę i energię ciała. Niski poziom tych hormonów może negatywnie wpłynąć na zdolności umysłowe i fizyczne człowieka. Ponad 800 mln osób, tj. około 1/5 ludności Ziemi są narażone na różne schorzenia spowodowane brakiem jodu w pokarmie, produkowanym w regionach ich zamieszkania.Jod naturalny, wchodzący w skład dodatku biologicznie aktywnego Kelp uzupełnia niedobór tego elementu w pokarmie. 4 kapsułki Kelp, to zalecana dawka dobowa jodu dla organizmu dorosłego czlowieka.Kelp jest źródłem 12 witamin naturalnych (A, Bl, B2, C, D, E i innych), a także aminokwasów. Zawiera również kilkadziesiąt mikro i makroelementów, niezbędnych dla człowieka. Są to żelazo, sód, fosfor, wapń, magnez, potas, selen i inne w postaci najbardziej przyswajalnej.Kelp jest naturalnym źródłem wielu niezbędnych dla organizmu człowieka witamin, minerałów, elementów naturalnych. Jako owoc morza zawiera te elementy naturalne, które w nieporównanie mniejszych ilościach występują w  warzywach. Kelp wspomaga układ immunologiczny i układ wydzielania wewnętrznego w zwalczaniu stresu, zapobieganiu wielu chorobom Poprawia procesy trawienne, metabolizm oraz samopoczucie ogólne.Kelp jest to glon żyjący w zimnych wodach północnej części Pacyfiku. Ma gałęzie podobne do liści, które płożą się na kamieniach na głębokości 10-15 metrów. W ciągu jednego dnia gałęzie te rosną do 1 metra. Nazwa grecka "Phykos vesicula" oznacza rosnący bąbelek, ze względu na bąbelki powietrza wbudowane w liście.W medycynie Wschodu kelp stosuje się od wieków w leczeniu schorzeń układu moczowo płciowego, w tym gruczołu krokowego i macicy. Medycyna chińska stosuje kelp w leczeniu schorzeń kości i nowotworów. Dzięki zawartości jodu kelp jest niezbędny w leczeniu wola oraz otyłości.Preparat ten pomocny jest również w leczeniu zaparć, zapaleniu oskrzeli, kolki, astmy, wrzodów, problemów reprodukcyjnych u kobiet i mężczyzn.Najważniejszymi składnikami preparatu Kelp są: alkiny, jod i inne pierwiastki niezbędne dla zdrowia i życia.
Alkiny to włókna, które mają wiele skutecznych właściwości. Alkinian sodu (składnik włókien),to substancja, która zatrzymuje wodę. Ta właściwość wykorzystuje się w neutralizacji kwasu solnego i leczeniu rozwolnień. Uważa się, że alkinian sodu wspomaga układ immunologiczny drogą stymulowania komórek T. Alkinian sodu utrudnia przedostawanie się metali ciężkich i promieni radioaktywnych do organizmu ze środowiska. Zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy powoduje wiele poważnych chorób takich jak leukemia, sarkoma, anemia, spadek produkcji białych i czerwonych komórek krwi. Alkinian sodu redukuje ryzyko rozwoju schorzeń układu pokarmowego, związanych z substancjami toksycznymi, tworzącymi sole nierozpuszczalne. Udowodniono, że usuwa 83-90% strontu. Można im zapobiegać przyjmując wyżej opisywany preparat Kelp.Drugim ważnym komponentem Kelpu jest jod. Jod jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu wydzielania wewnętrznego jako stymulator powstania hormonów, zawierających jod. Zaburzenia czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego powodują rozwój stwardnienia tętnic i choroby serca. Uważa się, że tyroksyna produkowana, pod wpływem jodu przez gruczoł tarczycy, wpływa na poziom cholesterolu w krwi. Wspomaga reakcje metaboliczne, spala nadmiar tłuszczu. Dlatego Kelp zalecany jest w leczeniu otyłości oraz cukrzycy.Dijodtyrozyna, to drugi hormon, zawierający jod a mający wpływający na czynności jajników. Drogą stymulowania hormonu przedniego płatu przysadki mózgowej dijodtyrozyna redukuje powstanie blaszek cholesterolowych na ściankach naczyń. Ten proces znacznie przyspiesza się przy stosowaniu dodatków dietetycznych zawierających jod. Przy zapaleniach gruczołów sutkowych Kelp normalizuje zaburzenia hormonalne zapobiegając w ten sposób chorobom onkologicznym.Jod jest bardzo ważny dla systemu immunologicznego. Według pewnych założeń niedobór jodu w organizmie człowieka powoduje mononukleozę, a także powiększenie węzłów chłonnych. Stosowanie jodu prowadzi do szybkiego zmniejszenia obrzęków węzłów chłonnych.Jod jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju psychicznego, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie. Pokarm, zawierający jod we właściwych ilościach, przedłuża życie. Dzięki takiemu odżywianiu się ludzie zwykle żyją do 100 lat i dłużej.Kelp posiada właściwości bakteriobójcze. Składniki kelpu bronią organizm człowieka przed negatywnymi wpływami otoczenia.Selen i inne minerały pomagają w leczeniu chorób grzybiczych (Candida albicans), podnoszą odporność organizmu.
Kelp jest także źródłem cennego magnezu, który jest niezbędny w procesie przyswajania wapnia. Kelp jest bogaty w potas, sód, żelazo, wapń, proteiny beta-karoten i witaminę B12.Kelp poprawia stan mięśnia sercowego, zapobiega krzywicy, osteoporozie, próchnicy, wpływa na stan paznokci i włosów, ogólnie wzmacnia organizm.Kelp jest środkiem profilaktyczno leczniczym w schorzeniach, spowodowanych niedoborem jodu, schorzeniach tarczycy, stwardnieniu tętnic, chorobie niedokrwiennej serca.Skład 1 kapsułki:

Brunatnica (Ascophyllum nodosum) - 525 mg.Stosowanie: przyjmować w czasie posiłków po 2 kapsułki 2 razy dziennie. Myślę że nie trzeba zbytnio zachęcac do suplementacji tym środkiem , warto od czasu do czasu wyczyścic organizm z różnego rodzaju "brudów" czy pozostałości po nieudanych dietach- Polecam freshbynature


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
3 Hlas Slovenskiej Republiki - Regionalna (73 GSC) The Greatest - Głosowanie Serie A 2018/19: UC Sampdoria - Inter Mediolan 22. jak włamać się na facebooka? darmowe forum