Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-01-05 18:59:42

Rozpiska treningu.

Brak konta

Źle rozpisany trening? Prosze o pomoc.

Witam!
Dopiero zarejestrowałem się na forum, i od razu zwracam się do Was o poradę.
Ostatnio rozpisałem sobie trening, wszystko pięknie ładnie, ale na drugi dzień nie mam zakwasów. Wcześniej jak ćwiczyłem bez żadnej rozpiski to czasami zakwasy miałem takie że uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie ;]
A więc tak...
Mam 17 lat... od jakiś 2 lat ćwiczę... nigdy nie byłem jakiś olbrzymi, ale do małych osób też nie należę, ważę ok 75kg, mam 178 cm wzrostu... Napiszę poniżej mój trening, za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny, i z góry dziękuję.

Wiec tak, trenuje w domu, i używam to co mam. Ćwiczę codziennie, z przerwą na piątek, najbardziej zależy mi na rzeźbie. Ćwiczę wszystkie partie mięśni, nie rozdzielam sobie ćwiczeń.

Zaczynam od treningu klatki piersiowej:

I.pompki na trzech taboretach(krzesłach).
    4 serie po 8 pow.
II.pompki z nogami uniesionymi w górę .
    4 serie po 8 pow.
III. Rozciąganie ekspandera przed sobą.
    4 serie po 10 pow.
IV. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę. (mam dwa hantle 2x7,5kg)
    4 serie po 10 pow.
Po tych ćwiczeniach przechodzę do treningu ramion.

I. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano. (wykonuję to hantlem 7,5 kg)
    4 serie po 15 pow.
II. Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (to ćwiczenie wykonuję przy pomocy jednego hantla o wadze, 13,5 kg, który również posiadam)
    4 serie po 10 pow.
III.Pompki w podporze tyłem.
    4 serie po 12 pow.

Po ćwiczeniach robię A6W.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi co do mojego treningu, prosił bym o ich napisanie, jakieś porady również były by mi pomocne.

 

#2 2009-01-06 10:30:35

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Źle rozpisany trening? Prosze o pomoc.

I.pompki na trzech taboretach(krzesłach).
    4 serie po 8 pow.
II.pompki z nogami uniesionymi w górę .
    4 serie po 8 pow.
III. Rozciąganie ekspandera przed sobą.
    4 serie po 10 pow.
IV. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę. (mam dwa hantle 2x7,5kg)
    4 serie po 10 pow.
Po tych ćwiczeniach przechodzę do treningu ramion.


Dziwny ten Twój trening klatki. Wykonujesz same pompki które tak naprawdę są uzupełnieniem treningu klatki piersiowej i nigdy go w pełni nie zastępują. Pompki na czterech taboretach lub bez taboretów możesz wykonywać w dni nie treningowe lub gdy nie masz dostępu do siłowni przez kilka dni z różnych przyczyn.

Musisz mieś ławkę z regulacją skosu oraz sztangę + ciężary.

Piszesz o swoich hantlach (7,5 kg) - stanowczo za małe jak na ćwiczenia - wychodzi na to, że robisz aerobik - zwieksz przynajmniej do 15 - 20 kilo jeśli zależy Ci na masie mięśniowej.



I. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano. (wykonuję to hantlem 7,5 kg)
    4 serie po 15 pow.
II. Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (to ćwiczenie wykonuję przy pomocy jednego hantla o wadze, 13,5 kg, który również posiadam)
    4 serie po 10 pow.
III.Pompki w podporze tyłem.
    4 serie po 12 pow.

Po ćwiczeniach robię A6W.



Pierwsze ćwiczenie jakie wymieniłeś w ogóle odpada, ponieważ biceps potrzebuje większe ilości serii i powtórzeń oraz urozmaiconych ćwiczeń aby go w pełni rozwinąć.

Cały plan do zmiany.

Zapoznaj się z planami z mojej stronki http://treningi.blox.pl - zobacz jak wyglądają i dopasuj któryś do siebie. Jak coś to pisz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Cap Kivu HĂ´tel https://www.ehotelsreviews.com/ hotels-world.pl https://www.ehotelsreviews.com