Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2008-05-21 15:17:05

simpson

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-05-21
Posty: 2
Punktów :   

Prośba o ułożenie dietki

Na wstępie pierwszego postu witam wszystkich !!! 
   Miałbym prośbę aby ktoś ułożył dla mnie dietę, typowo na zwiększenie masy.

Moja waga to 70kg, może wydawać się śmieszna ale dzieki białku udało mi się przytyć ostatnio 5kg w 2 misiące. Staż treningowy to ok 2 lata. Strasznie ciężko jest mi przytyć, chyba ze względu na uwarunkowania genetyczne (od dziada pradziada same chuderlaki )
Jak narazie konkretnej diety u mnie brak. Staram się przestrzegać jej głównych zasad czyli posiłki z dużą ilością białka i w jak największej ilości, głównie rano i przed snem, jednak nic nie mam konkretnie obliczone, bo poprostu się na tym nie znam.

z góry dzięki
pozdrawiam
                                       Simpson

Offline

 

#2 2008-05-21 22:20:38

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o ułożenie dietki

Napisz jakie produkty spożywasz i o jakich porach. Jeśli bierzesz jakąś odżywkę to też udziel informacji.

Offline

 

#3 2008-05-22 00:19:47

simpson

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-05-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Prośba o ułożenie dietki

Napisać co spożywam raczej było by ciężko, bo to dość zróżnicowana dieta. Stołuje się głównie w domu, czyli niestety przeważają takie produkty jak jasne pieczywo, w miare możliwości zamieniane na ciemne i obiadki pt. ziemniaki i mięcho. Dieta kuleje o tyle, że nie pracuje i lubie sobie pospać, więc śniadanie jem często 10-11 rano Kolacje za to potrafie zjeść o 24 (i znowu chleb z szynką, żółtym serem, twarożek...) Jeśli jem na mieście to przeważnie jakiś kurczakowy kebabik z ryżem lub spagetti. Na śniadanie staram się ze 2 razy w tygodniu zrobić jajecznice tak z 3ech jaj na szynce, między posiłkami gotuje ryż na mleku z bananem lub dżemem, najczęściej przed treningiem. No ciężko wymienić wszystko co jem Pojawiają się czasem migdały i oczywiście owoce, głównie banany.

Jeśli chodzi o suplememtacje to:
- białko Biogenix 2 x 40g
- L-glutamina 15g /d
- BCAA
- carbo (węglowodany)
- magnez Olimp 1caps / d
- omega3 (4 x 600mg)
- witaminy Vitrum 1caps / d

Offline

 

#4 2008-05-22 11:51:31

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o ułożenie dietki

Napewno musisz zapomnieć o jedzeniu kolacji o i po 24:00! To bład bo watroba i żołądek w tych godzinach już nie pracują tak jak w dzień. O tej porze poprostu odpoczywają.

Nie ma co przekładać diety na liczby bo kalkulatory są dostępne na wielu stronach : http://www.unipharm.pl/cons_calc.html.

Co najważniejsze....zastanów się co chcesz tak naprawdę osiągnąć, albo dużą wagę czyli poprostu chcesz przytyć, czy wolisz wyrobić rzeźbę i czystą masę mięśniową.
Jeśli zależy Ci na czystej masie mięśniowej ogranicz węglowodany. Możesz je spożywać np. w postacie odżywki na czczo przed śniadaniem, ale kolejne posiłki to już przewaga białka. Posiłków powinno być do 7 dziennie (lepiej jeść częściej ale w mniejszych porcjach).

Mleko, twaróg, ser żółty itp. - to produkty w które warto codziennie spożywać.
Dla Ciebie proponuj także kreatynę.

Posiłki rozplanuj sobie tak, aby było ich , tak jak już napisałem 7, ale żeby nie kolidowały z treningiem (nigdy nie trenuj z pełnym brzuchem:)). Przed pójściem na siłownie posiłek powinien być spożyty wcześniej o jakąś godzinę.


Jeśli masz jakieś pytania, to pisz.





Artykuły które polecam:
http://mojtrening.blox.pl/2007/05/Tabel … czych.html
http://mojtrening.blox.pl/2007/08/Sery.html
http://mojtrening.blox.pl/2007/11/Mleko … ywcze.html

Offline

 

#5 2008-05-22 11:56:39

1987 - seta

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: Prośba o ułożenie dietki

Witam
Ja też miałem kiedyś problem z dietą i na własną rękę próbowałem przytyć nie patrząc na to co jem.
Napewno dobrym wyjściem jest wyeliminowanie węglowodanów i wrzucenie jak najwięcej białka w codzienne posiłki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ulotki giżycko windy katowice komornik warszawa kwiaty sztuczne