#1 2006-09-05 13:28:07

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

Maca

Maca

Zażywanie maki przeciwdziała bezsenności i osteoporozie - w wielu przypadkach eliminuje jej skutki. Stosowanie maki zaleca się też w okresie starczym. Posiada też działanie przeciwartretyczne. W wielu szpitalach aplikuje się ją jako środek przeciw ogólnemu wyniszczeniu organizmu chorym na AIDS. W celach użytkowych stosuje się świeże lub sproszkowane korzenie maca, jak również maceracje z korzeni sporządzone. W medycynie ludowej preparaty maca stosowane są bardzo często z różnych wskazań, a głównie z powodu właściwości odżywczych, ze względu na dużą zawartość pełnowartościowego białka, aminokwasów egzogennych, witamin, minerałów i steroli, szczególnie w stanach niedożywienia, wzrostu, ciąży, laktacji, a także w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt domowych i hodowlanych (za co odpowiedzialne mogą być glukozynolaty i izotiocyjaniany). Są także stosowane jako środek immunostymulujący, wspomagający leczenie grużlicy oraz raka żołądka. Maca uważana jest też za środek wspomagający pamięć i zdolność uczenia się. Innym zastosowaniem tego surowca może okazać się wykorzystanie jako środka energizującego, wspomagającego wytrzymałość i budowę masy mięśniowej (aktywność zawatrych w roślinie steroli jest częściowo podobna do działania sterydów anabolicznych), w leczeniu zespołów przewlekłego zmęczenia, jak również nieregularnego miesiączkowania i zaburzeń hormonalnych, a w tym związanych z menopauzą i andropauzą. MACA może być stosowana jako preparat antydepresyjny, oraz pobudzający gojenie się ran. Za aktywność afrodyzjakalną, według niektórych autorów, odpowiedzialny jest obecny w roślinie izotiocyjanian p-metoksybenzylowy. O stosunkowo silnym działaniu bakteriostatycznym i fungistatycznym tej rośliny decyduje zawartość olejków gorczycznych.
Sportowcy wyczynowi powinni zażywać mace ze względu bardzo wysokoprocentową zawartość argininy w jej białku (11g. w 100g. białka - najwyższa z białek do produkcji odżywek) białko soji zawiera około 7g. W 100g. białka, popularne białko serwatki 4g. arginina powoduje zwiększenie siły i masy mięśni, zwiększa szybkość skurczu mięśni ich wydolność i powoduje wydzielanie hormonu wzrostu bez negatywnego wpływu na organizm. Dzięki mace regeneracja organizmu /po treningu/ po wyczerpującym wysiłku jest przyśpieszona. Składniki zawarte w mace chronią mięśnie przed wolno rodnikowym uszkodzeniem. Substancje w niej zawarte NIE SĄ NA LIŚCIE ŚRODKÓW ZAKAZANYCH


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

#2 2006-09-10 00:34:27

paker

nowy na forum

Zarejestrowany: 2006-09-10
Posty: 16
Punktów :   

Re: Maca

Gdzie to można kupić i ile kosztuje?

Offline

 

#3 2006-09-10 09:01:20

młody43

nowy na forum

Skąd: AMATOR
Zarejestrowany: 2006-09-10
Posty: 16
Punktów :   

Re: Maca

Sklepy zielarskie i apteki. Maca już jest wprowadzona do wszystkich sklepów z odżywkami! Wyszły nawet gazety o tej nowej odżywce i są one dostępne przy zakupie produktów:)

Offline

 

#4 2017-12-27 17:53:05

andrewandrew

nowy na forum

Zarejestrowany: 2017-12-27
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Maca

Skoro stosują to przy aids to musi być bardzo silne skoro wtedy organizm jest na wyniszczeniu wręcz, muszę spróbować

Offline

 

#5 2018-08-16 19:39:53

Mr.BigGains

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2014-08-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Maca

Brałem kiedyś suplement Macatron, połączenie maca, witamin, cynku, daa itp. Fajny suplement, bo libido na plus, lekka "agresja" a raczej złość co na pewno było zasługą podniesionego testosteronu. Fajny suplement ale nie do brania ciągle.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
polczyn-zdroj.szamba-z-certyfikatem.pl