#1 2007-07-27 09:33:41

zeus28_2006

częsty bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 59
Punktów :   
WWW

Metanabol

Substancja czynna: Metandienon
Źródło: Jelfa, Polska
Opakowanie: 100 tab - 5mg/tab

Czas aktywnego działania: do 6h
Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona)
Przeznaczenie: masa, siła, znakomity kickstarter
Działanie: efekty zauważalne już w 5tym dniu, szczyt w 2gim tygodniu
Długość dawkowania: 4-6 tygodni
Wykrywalność: do 5 tygodni
Właściwości: silnie anaboliczny, silnie androgenny, silna aromatyzacja, toksyczny szczególnie w wysokich dawkach
Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie niskie, zależne od dawki
Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletceMetanabol ( metandienon) jest w tej chwili jednym z najbardziej popularnych sterydów stosowanych w naszym kraju. Sięgają po niego głównie początkujący kulturyści. Zażywany głównie poprzez chęć jak najszybszego zwiększenia masy ciała. Przedawkowanie leku może wywołać skutki uboczne takie jak : żółtaczkę cholestatyczną , uszkodzenie wątroby, u ludzi młodych może prowadzić do hamowania wzrostu, u dzieci do przedwczesnego kostnienia chrząstek. Należy wspomnieć również o przeciwwskazaniach do zażywania leku. Są to m.in.: nadwrażliwość na lek, nowotwory, zaburzenia elektrolitowe serca, cukrzyca. Metanabol jest pochodną metylotestosteronu, od którego różni się tym, że zawiera między pierwszą a drugą pozycją węgla podwójne wiązanie. Zmiana taka w budowie chemicznej powoduje spotęgowanie działania anabolicznego. Azot zostaje użytkowany na odbudowę masy mięśniowej, wapń natomiast wbudowywany jest do tkanki kostnej. Istotnym warunkiem uzyskania tego efektu jest dieta bogata w pełnowartościowe białko z odpowiednią zawartością węglowodanów i tłuszczów. Przy ubogo białkowej diecie masa ciała może nawet się zmniejszyć ( w wyniku wzmożonego katabolizmu tłuszczów. Działanie anaboliczne ujawnia się po 2-3 dniach przyjmowania leku, osiąga maksimum po 10-15 dniach i utrzymuje się przez okres kilku tygodni. Lek stosuje się przez 4 tygodnie. Po miesięcznej przerwie przyjmowanie leku można powtórzyć. Podczas dłuższego stosowania wskazana jest kontrola czynności wątroby przez lekarza. Polski metanabol produkowany jest po postacią tabletek przez Jelfa. Tabletki mogą zawierać 1 mg lub 5 mg metanandienonu. Pakowane są w podłużne paski po 20 sztuk. Sprzedawany na receptę - kosztuje kilka złotych. Cena czarnorynkowa wynosi od 50-100 zł. za 100 tabletek.

Metanabol (Metadienon , 17alfa-metylo-androsteDION) Formy leku dostępne w Polsce:
Tabletki po 1mg i 5mg , opakowania po 10 sztuk . Wybrane inne preparatu metandienonu
Bionabol 5mg(Bułgaria)
Stenolon 5mg (Czechy)
Naposim 5mg (Rumunia)
Pronabol (Indie)
Anabol Tabletes 5mg(Tajlandia)
Dianabol 5mg(USA)
Ze względu czysto praktycznych tabletki 1mg nie sa stosowane w kulturystyce, równiez krem zawierający metandienon nie ma wiekszego zastosowania . Metanabol jest barzo zbliżony budową chemiczną do związku pokrewnego testosteronu-metylotestosteronu. Zmiana wiązania na podwójne między 1 a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w przeciwieństwie do metylotestosteronu , posiada znacznie silniej wyrażone właściwości anaboliczne, słabiej androgenne . W zwiazku z tym że posiada działanie androgenne wpływa naukład podwzgórza-przysadka-jądra hamując wydzielenie własnego testosteronu o ok. 1/3. Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie jak jest łączony z testosteronem . Dianabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięsniowej połaczony jest z zatrzymaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody . Dlatego często jest stosowany antyestrogen Nolvadex (tamoksyfen) , który zmniejsza odkładanie wody i zapobiega ginekomastii. Dawka dzienna metanabolu dzielona jest na kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie . Rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku. Dawki jakie najczęściej stosowane w kulturystyce to 15mg do 50 mg ( i dużo więcej ) Nie powinno się stosować tego medykamentu jeżeli ktos wcześniej cierpiał na wirusowe zapalenie wątroby lub jeżeli ktoś jest wrażliwy na ten lek . Dianabol jest często łączony z preparatami domięśniowymi. Najpopularniejsze to: Sustanon , omandren , deca , winstrol , oxandrolon i wszelkie rodzaje testosteronu . Aby zminimalizować skutki uboczne , nie powinno się go brac dłużej niż 6 tygodni .


                                         http://kulturystyka.bydgoszcz.pl/readar … icle_id=14


----------------------------------------------
http://autopralnia.pl

Offline

 

#2 2009-05-29 10:23:50

dawid-gd@wp.pl

Brak konta

Re: Metanabol

Gdzieś przeczytałem: metka to metka, wszystko to samo. Zasadniczo tak!
Ale sprawę metki najogólniej można porównać do amfetaminy. Ten diler ma taką,
a ten z Torunia ma taką, że można się opsrać. A przecież to amfa i to amfa (oczywiście przykład jaki podałem jest obrzydliwy), ale wilu z Was wie o co mi chodzi.

Wracając do sedna sprawy, to:

metandienon czyli metylotestosteron czyli metanabol, w Polskich aptekach brak Metki, nie wiem czemu - a jest 2009r

Jednak pamiętajcie:

Rzadko się zdarza, żeby na rynku była podróbka metki, - nie opłaca się podrabiać metki bo koszt produkcji jest tani.

 

#3 2009-05-30 10:58:46

VkA

nowy na forum

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2009-05-30
Posty: 8
Punktów :   
Ile w bicepsie?: ...
Ile w klacie?: ...
Rekord w wyciskaniu?: ...
Jaka dieta?: ...
WWW

Re: Metanabol

A po co brać to gów...? jeden wielki niewypał z tym... czy to jest z polski czy z innego kraju tak samo niszczy organizm. Kto nie spróbuje mysli że to moc, a jak spróbuje to żałuje


Pomocnik forum

Offline

 

#4 2010-09-30 19:50:08

speedx96

nowy na forum

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Metanabol

Mam do was pytanko,mam 17 lat,waze 45kg i mam 162cm wzrostu i czy moge zaczac brac metanabol,jezeli tak to w jakich ilosciach

Offline

 

#5 2010-10-14 16:24:09

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Metanabol

ty się bierz za miskę a nie za metę dziecko!


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mojtrening.pun.pl