#1 2012-01-16 22:35:43

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

SFD S.A. DALEJ robi przekręty na białku i innych produktach

Zapewne pamiętacie mój wykop o przekrętach na białku SFD, gdzie zamiast czystego WPC dosypywano sporą ilość białka sojowego (które może zagrażać nawet życiu jako silny alergen).

Myślicie że SFD S.A. przestało robić przekręty? No to się mylicie. Widać że desperacja w generowaniu zysku była silniejsza niż zaprzestanie oszukańczego procederu.
Oto wyniki badań drugiego białka - SFD Protein Plus v2 (którego „producent” (czyli firma pakująca na wyraźnie zlecenie SFD S.A.) był inny niż tego z soją) zakupionego kilka tygodniu po ujawnieniu przekrętu sojowego:

http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/01rMRyg_dg6O75LeRKyuhVIS42IjgXg2GqOmSpIq,w600.jpg

Z badania wyraźnie wynika że zawartość białka nie wynosi 80 (tak jak podane na etykiecie) a zaledwie nieco ponad 50 %.
A tu opis produktu:
http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/11rMRyC_dg6O75LeRKyuhVIS42IjgXg2GqOmSpIq,w600.jpg


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

#2 2012-01-16 22:36:57

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1406
Punktów :   
WWW

Re: SFD S.A. DALEJ robi przekręty na białku i innych produktach

Oczywiście pozostałe wymienione substancje jak węglowodany czy tłuszcze też są bardzo mocno zakłamane.

Jest to kolejne (z wielu o czym na końcu) oszustwo i to markowane jako SFD.
No tak, zapewne znów będą chcieli zwalić winę na, tym razem, drugiego producenta lub pojedynczą partię. Cóż to by był za niesłychany „przypadek”, w krótkim czasie 2 „producentów” robi w konia „ogromne” SFD.
Dodam, że test na zawartość w białka w białku kosztuje nieco ponad 100 zł i po tak dużej aferze każda normalna firma zrobiła by dania wszystkich swoich produktów. Osoby zaangażowane w SFD zapewniały wszystkich że SFD Protein Plus v2 produkt jest na pewno OK bo to „inny producent”.
W tamtej sprawie wynik kontroli jasno pokazał że SFD ZLECAŁO produkcję wg określonej procedury:

http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/21rMRFy_dg6O75LeRKyuhVIS42IjgXg2GqOmSpIq,w600.jpg
A gdyby było inaczej, na pewno sprawa natychmiast trafiła by do sądu a nie była za wszelką cenę uciszana.

Przez ostatni czas SFD S.A. plątało się w oświadczeniach, masowo banowało (i nadal banuje o czym możecie się przekonać pisząc byle co na ten temat) wszystkich którzy zadawali niewygodne pytania, zamykano tematy tak aby nie można było się wypowiadać. Robiono wszystko aby zamieść sprawę pod dywan. Jednocześnie NADAL robiono przekręty na odżywkach.
Pomijam już próby przekupstwa czy zastraszania o których też było wspomniane na innym wykopie.

Pamiętacie (lub nie) że poruszyłem tam również kwestie, jak się później potwierdziło, fikcyjnej firmy Abnexen.
Nie tylko firma okazała się fikcyjna ale i skład na etykietach tych produktów. Niemal wszystko miało inny skład niż na etykiecie co potwierdziły badania przeprowadzone przez 2 różne laboratoria. Różnice w zawartości białka w białku wynosiły po kilkadziesiąt procent!!!

http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/31rMRG9_dg6O75LeRKyuhVIS42IjgXg2GqOmSpIq,w600.jpg

To było jedno wielkie oszustwo łącznie 3 firm, gdzie SFD S.A. odegrało największą w tym rolę (jako jeden z „dystrybutorów” i podmiotów reklamujących fikcyjną markę) bo Fit Best Line (jako „producent”, również pozostałych (nawet obecnie) odżywek SFD) działał tylko według wytycznych „dystrybutorów”.

Po tym wszystkim, dzięki przede wszystkim serwisowi wykop.pl, zebrałem łącznie kilkanaście osób chętnych do pozwu zbiorowego. Zebraliśmy sporo produktów jako dowody. Część wysłaliśmy na badania a dowody przedstawimy przed sądem.
Mamy nawet nieoficjalne informacje o wynikach badań nowej wersji SFD Econo v2 która również jest zafałszowana i skład rzeczywisty nie zgadza się z tym na etykiecie – ale o tym już niebawem po otrzymaniu oficjalnego potwierdzenia.
SFD się zabezpiecza i wprowadza do sprzedaży (w cyklu przerywanym) po kilkadziesiąt sztuk tak, aby w razie kontroli, uniknąć wpadki.

Nie rozumiałem po co to wszystko do czasu gdy dowiedziałem się że SFD chcąc zadebiutować i utrzymać się na giełdzie potrzebuje na gwałt pieniędzy. Gdyby przekręt nie wyszedł to klienci (i później akcjonariusze) byli by oszukiwani kolejne lata.
Pozostaje więc kwestia powiązań, i o ile w poprzednim wykopie udało się ustalić rolę Agora S.A. tak w przypadku – LST CAPITAL S.A. jest już inaczej.
Jako członkowie zarządu SFD S.A. oraz starzy giełdowi „wyjadacze” zapewne wiedzieli o tym procederze? A może sami podsunęli taki pomysł?

Pamiętajcie, jeśli przyłapiecie dowolnego producenta na przekrętach, nie olewajcie sprawy. Nie możemy tolerować oszukiwania nas wsadzaniem padliny i chemii do wędlin, wciskaniu produktów mleko czy masłopodobnych, lub pakowaniu soi i innych dziadostw do produktów w których nie powinno być ani śladu takich rzeczy. Nie ma miejsca tutaj na hasła „tanie to gówno” i możesz domyślić się co kupujesz. Może być i gównem ale musi być to napisane na etykiecie. Takie jest prawo i musimy tego oczekiwać od każdego producenta.
O ile zawodzą nas instytucje (w tym przypadku Sanepid który biernością doprowadził do zatarcia śladów), do dyspozycji mamy media – głównie internet, przynajmniej na razie, i tu możemy walczyć z oszustami.


Plany treningowe http://treningi.blox.pl

Offline

 

#3 2012-01-17 14:38:06

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: SFD S.A. DALEJ robi przekręty na białku i innych produktach

no to ładnie, gdzieś w komentach ktoś fajnie ich określił sfd sojowe forum dyskusyjne


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#4 2014-10-16 16:16:23

waldi

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-10-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: SFD S.A. DALEJ robi przekręty na białku i innych produktach

odzywki najlepiej na sfd kupowac, jeszcze sie nie zawiodlem

Ostatnio edytowany przez waldi (2014-10-24 11:33:01)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
licensed money lender calivita esperal wrocław