Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2011-10-03 23:20:55

Tosiek05

nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 2
Punktów :   

Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój 1 post z racji tego, że potrzebuję pomocy osoby doświadczonej.

Otóż chciałbym aby ktoś z Was ułożył mi plan treningowy i trochę słów na temat treningu.
Więc to są moje dane:

Imię: Marcin
Lat: 16
Wzrost: 172cm
Waga: 63 kg
Biceps: 29 cm

Sprzęt jaki mam aktualnie w domu to:
- ławka (podobna do tej na zdjęciu) http://nokautimg1.pl/p-04-ca-04cacadac8 ... -in564.jpg
- sztangę
- hantle
- i ciężarki (4x 2.5kg, 4x 2 kg 4x 1kg)
- oraz dodatkowo Worek Treningowy

Proszę o ułożenie szczegółowego planu na wszystkie partycje z użyciem wszystkiego czego mam dostępne (nawet worka treningowego o ile będzie taka potrzeba).
Chciałbym przede wszystkim zwiększyć masę i nabrać rzeźby.
Prosiłbym również o napisaniu specjalnej diety lub zaproponowania odpowiedniego (i oczywiście dość taniego) kupna dodatkowych rzeczy typu: białko, kreatyna itp.

Był bym bardzo wdzięczny o udzieleniu mi odpowiedzi. W razie pytań proszę o napisanie.
Z góry dzięki i pozdrawiam. : )

Offline

 

#2 2011-10-04 00:05:24

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

Jakie obciążenie na hantlach?

Offline

 

#3 2011-10-04 15:27:04

 Mamajek

częsty bywalec

Skąd: Rumia
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 91
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 32
Jaka dieta?: w fazie planowania
Staż na siłowni: 3 Miesiące.

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

Na początek zapomnij o tego typu dodatkach takich jak kreatyna białko itp..
Na początek zastanów się co chcesz robić czy rzeźbę czy masę. Ponieważ masa i rzeźba nie idzie w parzę. ( ja zaczynam od masy by mieśnie przybrały na wielkości a potem będę rzeźbił ). Co do diety jeśli robisz masę musisz jeść przede wszystkim dużo węglowodanów ( ryż rodzynki płatki kukurydziana kasze ( wszystkie rodzaje ). /Chleb zapomnij o pszennym zamiast tego weź razowy ( ja używam razowy na miodzie ) dodatkowe węgle. Czemu węgle ponieważ mieśnie muszą mieć z czegoś paliwo. Nie zapomnij też o białku ,który jest dobrym budulcem jego. Napisz konkretnej czego ,na co potrzebujesz ponieważ tak ciężko mi w obecnej chwili ci pomoc.

Pozdrawioam

Przepraszam poprawiam się miało być masa i rzeźba a nie masa i siła ;/

Ostatnio edytowany przez Mamajek (2011-10-05 17:12:50)


__________________________________________________________________________________________________________
Jak najlepiej zdobyć masę.<-Poradnik jak to najskuteczniej osiągnąć.
www.pajacyk.pl <- Jedno kliknięcie dziennie prawie nic cię to nie kosztuję ,a tyle pomaga

Offline

 

#4 2011-10-04 16:31:23

Tosiek05

nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

Macie rację. Chcę nabrać na początku masę, a później rzeźbić. Więc proszę o wyznaczenie mi odpowiedniej diety na dzień. Później gdy trochę nabiorę kilogramów możemy rozmawiać o dobrym treningu. Czy w  między czasie jak będę na diecie mogę lekko trenować (małe serię z hantlami i sztangami ) ?

Offline

 

#5 2011-10-04 17:22:21

 Mamajek

częsty bywalec

Skąd: Rumia
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 91
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 32
Jaka dieta?: w fazie planowania
Staż na siłowni: 3 Miesiące.

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

Słowo dieta ( kojarzy z ci się z odchudzaniem ) a nas dieta dla tych ,którzy uprawiają kulturystykę ( ja dopiero wchodzę ). Jest dieta węglowodanowa ,dieta białkowa ,dieta na redukcje. Twoja dieta będzie wysokokaloryczna ..,,,.zawierała dużo węgli.

Tutaj masz przykładowe diety na masę podkreślam "przykładowe"

Oczywiście możesz ułożyć sam dietę do określonej wagi ciała ,aczkolwiek pamiętając o liczbie kalorii. Najlepiej przez 3-4 dni zrób tzw.: ARMAGEDON czyli potrój liczbę spożywanych kalorii.

Pamiętaj ,że jak wchodzisz w dietę na masę rób brzuszki ponieważ chcesz aby wszystko pięknie wyglądało. A nie męczyć się z brzuchem a przykładowo parę tygodni"


Tutaj masz troszkę lepiej opisane ( poradnik jak zdobyć masę.

Co do treningu oddaję cię w ręce SAVIOLI

Pomorze górą


__________________________________________________________________________________________________________
Jak najlepiej zdobyć masę.<-Poradnik jak to najskuteczniej osiągnąć.
www.pajacyk.pl <- Jedno kliknięcie dziennie prawie nic cię to nie kosztuję ,a tyle pomaga

Offline

 

#6 2011-10-04 17:27:11

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

dietę najlepiej jak byś na początku sam coś naskrobał, jakis ogólny zarys bo sam wiesz najleiej co masz w lodówce

no ale spoko masz:

1 śniadanie jajka + płatki owsiane jakiś owoc
2 ryż brązowy + stek + warzywa
3 ryż brązowy + pierś z kurczaka + warzywa (przedtreningowy
4 ziemniaki + pierś z indyka + warzywa (potreningowy)
5 ryba + warzywa/ twaróg/ odżywka białkowa


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#7 2011-10-04 17:34:22

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Potrzebny Plan Treningowy. PILNE !

co do treningu to nie da rady zbudować mięsni bez ćwiczeń, nie dajesz im żadnego bodźca do wzrosu, jedyne co ci urośnie to dupa i brzuch

jak dopiero zaczynasz to zrób trening ACT ak już nim pojedziesz to następne możesz zrobić FBW, albo Rippetoe-->patrz działy podwieszone


co do diety ustaw bilans na początek 2000kcal a nastepnie dodawaj co tydzień 200kcal aż do momentu kiedy zobaczysz że zaczyna cię zalewać


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mojtrening.pun.pl