Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2011-08-08 11:40:37

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

http://img.kafito.pl//a/38832_225.jpgDietetycy nie mają dla nas litości i nieustannie powtarzają, że schudnąć można jedynie wówczas, gdy mądrą dietę wspiera się ćwiczeniami fizycznymi. Osoby z widoczną nadwagą ćwiczeń jednak zazwyczaj nie cierpią, a przełamanie się wydaje się im wyjątkowo trudnym zadaniem.
czytaj więcej >>>

Offline

 

#2 2011-08-08 12:20:09

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

dlatego bardzo ważna jest cierpliwość w tym sporcie aby małymi kroczkami robić cały czas postępy, nie porównywać się do innych tylko np zrobić sobie zdjęcie i patrzeć co np miesiąc na metamorfozę naszej sylwetki.


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#3 2011-08-10 14:47:35

 barakuda

Moderator

1598575
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 74
Punktów :   
Jaka dieta?: zmiana nawyków

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

W takim razie ja poproszę o pomoc bo mam problem

1. Niedoczynność tarczycy typu hashimoto
2. Nietolerancja glukozy
3. hiperinsulinizm.

wyniki badań są już unormowane. Gdy zaczynałam swoje odchudzanie ważyłam około 100kg. Udało mi się schudnąć jeszcze rok temu do 74kg. Dieta nisko węglowodanowa przez kilka lat, potem  ( rok temu) 15 kg na białkowej, ale jak tylko po 3 miesiącach zabrałam się za ćwiczenia waga stanęła w miejscu przez wiele miesięcy a w tej chwili nadrobiłam kilogramami to co zrzuciłam. Niby nie obrastam tłuszczem, za to rosnę. Jest możliwe aby od 1 kg ciężarka urosnąć w barach przez kilka miesięcy?  Ja zamiast tracić obwody rosnę. Intensywny trening aerobowy, kilogramowe ciężarki i efekt końcowy jest inny od zamierzonego. Ostatnio gdy byłam u lekarza moja waga pokazała 84kg. Dziwne bo nie mieszczę się w ubrania a wizualnie nie zmieniłam się. Zdjęcia nie pokazują diametralnej zmiany wizualnej. Nie rozumiem za bardzo tego co się dzieje.

Może jeszcze jakieś wskazówki są Wam potrzebne do udzielenia mi jakieś rady, co robić?

Ostatnio edytowany przez barakuda (2011-08-10 14:51:39)

Offline

 

#4 2011-08-10 18:05:42

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

może problem tkwi w diecie?
dieta powinna być zbilansowana, wybieraj weglowodany o niskim indeksie glikemicznym,  unikać słodyczy fastfoodów tłuszczów zwierzęcych
do tego bieganie/rowerek na czczo najlepiej wtedy powinna szybciej waga spadac,
może podaj mniej wiecej jak wygląda twoja dieta


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#5 2011-08-10 21:16:52

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

No cholera, ja bym się udał do dietetyka o jakąś fachową poradę bo w sprawę wchodzi jednak ta tarczyca cholerna. Bierzesz jakieś leki na ta tarczycę?

Do tej nietolerancji glukozy:

Należy ograniczyć, a najlepiej wyeliminować z diety cukry proste, wybierając węglowodany złożone, które powinny stanowić 45-50% składników pokarmowych. W przypadku pokarmów zawierających dużą ilość węglowodanów dobrze wybierać te o niższym indeksie glikemicznym(GI), który pozwala na klasyfikację produktów żywnościowych zawierających węglowodany w zależności od ich wpływu na glikemię poposiłkową.
Należy uważać na owoce, które niejednokrotnie zawierają niemało cukrów prostych, nie jest konieczna całkowita ich eliminacja, jednak nie należy spożywać ich zbyt wiele. Lepszym wyborem są warzywa, które można spożywać w dużych ilościach
.

Offline

 

#6 2011-08-11 09:30:24

 barakuda

Moderator

1598575
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 74
Punktów :   
Jaka dieta?: zmiana nawyków

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

Przez 5 lat można nauczyć się jeść przy choróbskach. Ale to co mi doradziliście odnośnie jedzenia stosuję od 5 lat. Nauczyłam się jeść.
Jak tylko zdiagnozowano mi powód dla którego nie mogłam schudnąć ( wymieniłam wcześniej) dostałam leki i wytyczne dotyczące jedzenia. Trzymać się niskiego indeksu glikemicznego.  W 3 miesiące po otrzymaniu leków zjechałam 15 kg bez ćwiczeń. Zaczęłam jeździć na rowerze, chodzić do fitness klubu. Przestałam chudnąć przez następny rok. Doktorka rozłożyła ręce, zaproponowała białkową dietę, super zjechałam w miesiąc 10kg potem przez kolejne 2 miesiące 5 kg. Ale nie ćwiczyłam. Jednak bez wysiłku fizycznego dostawałam kota. Znowu rower, ciężarki 1kg na upiększenie cycków. Waga przez pół roku stała w miejscu, po nowym roku znowu zaczęła rosnąć. Znowu zrezygnowałam z ćwiczeń. Ale znowu kota dostałam, więc co rano na czczo biegałam. Około 5 km. Wieczorami rower lub zachęta zabawy z dzieciakami i je też ciągnęłam ( szły dobrowolnie albo one mnie ciągnęły) do biegania. Z opinii osób które widziały mnie pół roku temu i po przerwie znowu mnie widzą teraz, twierdzą że wyglądam o wiele lepiej niż pół roku temu. Tylko że pół roku temu było mnie o kilka kilogramów mniej. Już sama nie wiem na co zwracać uwagę.
Teoretycznie powinnam się nie przejmować i nadal trzymać się tego co robię ale z drugiej strony... szlag mnie trafia gdy robię wszystko co możliwe niby się zmieniam zewnętrznie ale jak przychodzi mi do zakładania ubrań po pół rocznej przerwie i są za ciasne dostaję pierdolca. No bo jak to jest możliwe?? Ja nic na masę takiego nie robię. Nabrać masy od kilogramowego ciężarka? to jakiś absurd.

Dieta.
5 razy dziennie co 3 godziny. Ostatni o 19:00 i nie ma zmiłuj ( chyba że jakaś impreza) Nie wpieprzam wszystkiego co mi pod nos podstawią. Raczej dieta jest zbilansowana. Od czasu do czasu pozwolę sobie na szaleństwo ale nie jest to codziennie. Raz na 3 miesiące nawet fast food nie zaszkodzi. Owoce - tu są ograniczenia ze względu na cukier. Od jakiegoś czasu chyba 2 albo 3 miesiące podjadam owoce, bo nie jeść ich od kilku lat to wariacja jakaś. Jednak owocem zastępuje jakiś posiłek. śniadanie na ogół jest to pieczywo chrupkie lub pół bułki pełnoziarnistej, jakieś warzywo wędlina lub chudy twaróg. Obiad - jest na ogół drób z furą warzyw. Kolacja coś lekkiego.
Za 2 tygodnie znowu idę do lekarza.

Offline

 

#7 2011-08-11 11:53:19

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

z tym 1 kg to spokojnie na 100% masy mięśniowej nie zrobiłaś.
także może warto zrobić badania, bo szkoda tak bardzo sie męczyć


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#8 2011-08-11 13:19:23

 barakuda

Moderator

1598575
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 74
Punktów :   
Jaka dieta?: zmiana nawyków

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

Wyniki badań mam w normie. Wspomniałam o tym już na początku. A do lekarza chodzę co 3 miesiące sprawdzać w jakim stanie jest moja tarczyca, poziom cukru i poziom insuliny i najważniejsze stan mojej wagi. Od roku wyniki badań są w normie więc nic nie powinno mi utrudniać w chudnięciu.
Kiedyś żarłam wszystko i schudłam, ale wtedy więcej czasu spędzałam na ruchu w przeciwieństwie do teraz. Teraz mam obowiązki jako matka kilkuletnich dzieci, na szczęście są na tyle odpowiedzialne jak na swój wiek, że śmiało mogę je zabierać ze sobą na modelowanie sylwetki.

Ciągle zadaje sobie pytanie jak to jest możliwe, że nie obrastam tłuszczem a rosnę w mięśniach ( tak mi się wydaje) ale tak się dzieje gdy zabieram się za intensywny wysiłek fizyczny. A w efekcie końcowym zamiast wcisnąć się w ciuch jest ono za małe dla mnie. Jest zupełnie odwrotnie. Nikt nie jest mi w stanie tego wytłumaczyć, nawet lekarz. A może darować sobie wszelkie kombinowanie, przestać się przejmować tylko modelować sylwetkę? Ale kurcze, moja ulubiona kurtka sportowa powoli też już się robi ciasna. Jak to możliwe? W czym tkwi błąd? Tarczyca?

Offline

 

#9 2011-08-11 15:11:56

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

ja bym sie przebadał, jak jest wszystko w normnie to najwidoczniej metabolizm musiał znacznie spowolnieć i przyzwyczaił się do obecnego wydatku energetycznego, moim zdaniem trzeba wtedy ,,zresetowac metabolizm"
to jest obcinać aeroby i dodawać kcal pozwolić mu sie znowu nakrecić i potem zacząć redukcję załóżmy na poczatku 3-4 razy w tyg po 20 minut i co tydzień dodawac po 5 minut aż się dojdzie do 1h


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#10 2011-08-11 15:25:59

 barakuda

Moderator

1598575
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 74
Punktów :   
Jaka dieta?: zmiana nawyków

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

O tym samym myślałam.  I praktycznie wdrążyłam to w życie. Zlajtowałam z ostrym wysiłkiem, na rzecz lekkiej gimnastyki 3 razy w tygodniu.  Przeprosiłam się z owocami i pieczywem. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak miną 3 miesiące, wtedy najlepiej widać efekt.
Badania robię co 3 miesiące.

Ostatnio edytowany przez barakuda (2011-08-11 15:27:14)

Offline

 

#11 2015-08-25 13:58:41

corniak

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-12-19
Posty: 4
Punktów :   

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

W chudnięciu poprzez ćwiczenia ważna jest systematyczność. Co najmniej 3x w tygodniu po 30 minut z tętnem 130/min. Najlepiej wykonywać aktywności fizyczne typu bieg, jazda na rowerze, siłownia za małymi obciążeniami.

Offline

 

#12 2015-12-26 20:17:40

Hanzel01

nowy na forum

Zarejestrowany: 2015-10-23
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

No ja mój proces odchudzania musiałam zacząć od kupna nowej wagi, stara pokazywała sobie taki wynik jaki miała ochotę sobie pokazać. Postawiłam tym razem na sklepy medyczne i kupiłam świetny model na https://kredos.pl/waga-medyczna/waga-me … ecyfikacja

Offline

 

#13 2016-03-01 10:27:43

Affares

nowy na forum

Zarejestrowany: 2016-03-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

Mi bardzo pomogły aby schudnąć siłownie zewnętrzne producent i do tego bieganie oraz dobra dieta, jem mniej i tyle:D Udało mi się zrzucić dość dużo i jestem naprawdę zadowolony.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://knprk.com.pl/merytoryczny-aspekt-faktoring pod zastaw nieruchomości singielek